با استفاده از مواد بیولوژیکی جاندار:

ساخت خانه‌های زنده!

کد خبر : 45156 دوشنبه 18 مرداد 1395 - 09:17:44

سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی(دارپا) به دنبال توسعه ابزارهای طراحی و روش‌هایی برای ساخت مواد قابل برنامه ریزی، خود ترمیم شونده و مصالح ساختمانی است.

هزینه حمل و نقل و تولید مصالح که در حال حاضر برای ساخت خانه‌ها، ساختمان‌ها و زیرساخت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار گرانقیمت است. همچنین با گذر زمان فرسوده شده و آسیب می‌بینند و در برابر تغییرات زیست محیطی آسیب پذیر هستند.مواد بیولوژیکی زنده مانند پوست، پوست درخت و مرجان، دارای ویژگی‌هایی هستند که مزایای فراوانی نسبت به مواد غیر زنده دست ساز بشر دارد. اول اینکه می‌توان در مواقع مورد نیاز آنها را پرورش داد و اینکه آنها از خاصیت و قابلیت خود ترمیمی برخوردار هستند و در برابر تغییرات محیط زیست از خود انعطاف نشان داده و آسیب نمی‌بینند.

بکارگیری این مواد در سازه‌هایی که توسط بشر بنا می‌شود، مزایای قابل توجهی را در بر خواهد داشت. با این حال، دانشمندان و مهندسان امروزی به راحتی قادر نیستند تا اندازه و شکل این مواد زنده را کنترل کنند و آنها را در سازه های مختلف بکار گیرند.

دارپا در حال برنامه‌ریزی برای ساخت مواد مهندسی شده زنده (ELM)  با هدف ایجاد طبقه‌بندی جدیدی از مواد است که ترکیبی از خواص ساختاری مصالح ساختمانی سنتی با ویژگی‌های سیستم های زنده است.مواد زنده یک فرصت جدید برای رفع معضلات موجود در  ارتباط با ساخت و ساز و تعمیر و نگهداری از بناهای ساخته شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از یاهو،مواد زیستی مهندسی شده تلفیقی از این مواد و فناوریهای سنتی پیشین هستند که دارپا قصد دارد با استفاده از این مواد هیبریدی تحولی شگرف را در دنیای ساخت و ساز ایجاد کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]

Party lesbians are fucked in sex orgy Brazzer Videos english xx student

beeg mofos sex wwwXVideos driving naked mom downblouse shop

hajab sex vido Pornktube lxei lore sxey anal prosi

raap sx vedio bigporn.xyz deni deals xx video mom sex fuli

xxanxx vido jipnich sax vido Desisex Video beg stop female

tai bayvip 247 ‪#‎bayvip bayvip ios

tai choang club Tải choangclub apk/ios game choang

Tải B29 Club | B29.Win B29 - Phiên Bản Đa Dạng Thể Loại B29 - Cổng game Bom Tấn Hội Tụ

bocvip win Tải BocClub Giàu Siêu Tốc Với Bốc Vip Club Phiên Bản Mới