دانشگاه علم و صنعت می تواند در حوزه صنعت دریایی ایفای نقش کند

رییس دانشگاه علم و صنعت گفت: این دانشگاه با توجه به ظرفیتی که دارد می تواند در حوزه صنعت دریایی و ساخت پیشران ها و تجهیزات مرتبط به آن به خوبی ایفای نقش کند.

محمد انبیا روز سه شنبه در اولین همایش بین المللی و سومین همایش ملی پیشرانه های دریایی که در دانشکده خودرو این دانشگاه برگزار شد، افزود: کشوری مثل ایران که مرزهای آبی زیادی دارد، توجه به دریا و تجهیزات آن ضروری است، از طرف دیگر یکی از قسمت های مهم قدرت دریایی و دفاعی هر کشوری صنایع دریایی آن است؛ چرا که این صنعت دریایی است که باید به نیازهای صنایع دفاعی کشور پاسخگو باشد و موجب ارتقای صنعت نظامی کشور شود.

وی گفت: صنعت دفاعی در هر کشوری وابسته به انواع شناورهایی است که در این کشور وجود دارد. بنابراین چیزی که این شناورها را به حرکت در می آورد پیشران ها هستند. قطعا برای دستیابی به فناوری ها و نیازمندی های حوزه مربوط به صنعت پیشران های کشور نیازمند برگزاری اینگونه همایش ها با افراد متخصص این حوزه است تا دانشمندان حوزه صنعت دریایی و حوزه پیشران ها را ارتقا دهند.

وی گفت: امید است دانشگاه علم و صنعت ایران با توجه به ظرفیتی که دارد بتواند در ساخت صنعت پیشران ها و تجهیزات مرتبط به خوبی ایفای نقش کند.

اولین همایش بین المللی و سومین همایش ملی پیشرانه های دریایی روز سه شنبه با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، قاسم عموعابدینی معاون آموزشی وزیر علوم، محمد انبیا رییس دانشگاه علم و صنعت ایران، در دانشکده خودرو دانشکاه صنعتی علم و صنعت برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا