تولید نخستین مدل کمربند ایمنی الکترونیکی توسط ولوو

مدیر عامل شرکت خودروسازی ولوو، اعلام کرد که این شرکت سوئدی قصد تولید نخستین مدل کمربند ایمنی الکترونیکی را داشته و نرم‌ افزار نسل بعدی این خودروساز، کمربند ایمنی دیجیتال سه نقطه ‌ای  با هدف تولید محصولات جدید و نوآوری‌های ایمنی خواهد بود.

به گزارش سیناپرس، جیم روآن، مدیر عامل شرکت خودروسازی ولوو در ماه مارس سال گذشته جایگزین هاکان ساموئلسون شد. از این تاریخ ولوو با تغییراتی جدی در سیاست های کلان خود مواجه شده و اعلام کرد می خواهد مدل EX90 یعنی پرچمدار جدید ولوو و اولین خودروی الکتریکی سفارشی را تبدیل به نمونه ای پیشرو در جهان کرده و رهبری فناوری صنعت خودرو را بر عهده بگیرد.

پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نسخه از این خودروی شاسی بلند گران قیمت ساخته شود که ولوو آن را  خودرویی  نرم افزار محور توصیف می کند.

به لطف طیف وسیعی از سنسورها و فناوری پیشرفته، از جمله اولین سیستم لیدار که به صورت استاندارد در یک خودروی تولیدی نصب شده است، ادعا می شود که EX90 در نهایت قادر به رانندگی بدون نظارت انسان است.

به گفته روآن، EX90 نشان می ‌دهد:چگونه ولوو با سرکای خود همکاری می ‌کند اما در عین حال توسعه فناوری های کلیدی خود را حفظ می ‌کند.

وی در ادامه توضیحاتش گفت: شرکت های خودروسازی شروع به درک نسل بعدی سیلیکون و اهمیت آن در طراحی کرده اند. ما تیمی متشکل از ۷۰۰ نفر داریم که نرم افزار های ترکیب حسگر و ادراک را تولید می کنند.به گزارش سیناپرس، در موارد دیگر، ولوو این نیازهای خود را برون ‌سپاری کرده اما تلاش می کند ساخت بخش های کلیدی را شخصا بر عهده داشته باشد. یکی از این فناوری های آینده، ساخت نخستین مدل کمربند ایمنی الکترونیکی خواهد بود.

کلید این امر پلتفرم های نسل بعدی EV خواهند بودکه نسخه EX90  پرچمدار ان محسوب شده و از معماری جدید SPA2 استفاده می کند، در حالی که یک کراس اوور کامپکت به نام  EX30که ولوو سال آینده معرفی خواهد کرد، احتمالاً روی پلت فرم SEA برای خودروهای کوچکتر قرار خواهد گرفت.

مترجم: ندا اظهری

منبع: autocar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا