ایستگاه فضایی روسیه در سال ۲۰۲۷ آماده می شود

با توجه به نزدیک بودن تاریخ بازنشستگی ایستگاه فضایی بین المللی و تلاش برخی کشورها همچون چین برای تاسیس ایستگاه های مداری ویژه خود، روسیه نیز اعلام کرد تا سال ۲۰۲۷ ایستگاه مداری ویژه خود را خواهد ساخت.

به گزارش سیناپرس، یوری بوریسوف، مدیر آژانس فضایی روسیه روز سه شنبه در چهل و هفتمین کنفرانس خوانش کورولیوف اعلام کرد:ایستگاه مداری روسیه با نام مخفف ROS  به عنوان یک عنصر کلیدی زیرساخت مستقل آینده این کشور برای پروازهای فضایی انسانی جهت استقرار در سال ۲۰۲۷ برنامه ریزی شده است.

وی در این رابطه تاکید کرد: ما زیرساخت مستقلی برای پروازهای فضایی انسان به مدار پایین و نزدیک زمین ایجاد خواهیم کرد. عنصر کلیدی این زیرساخت ها، ایستگاه مداری روسیه خواهد بود که استقرار آن را برای سال ۲۰۲۷ برنامه ریزی کرده ایم.

به گزارش سیناپرس، رئیس آژانس فضایی روسیه همچنین گفت:این کشور تمام مطالعات امکان سنجی مورد نیاز را تا روز ملی کیهان نوردی که در ۱۲ آوریل در روسیه جشن گرفته می شود، انجام می دهد.

گفتنی است پیش از این و در بهار سال ۲۰۲۱، بوریسوف که در آن زمان معاون نخست وزیر روسیه بود به طور رسمی اعلام کرده بود که وضعیت ایستگاه فضایی بین المللی در آینده مبهم بوده و به همین دلیل  روسیه ممکن است بر ایجاد پایگاه مداری خود تمرکز کند.

مترجم: مهگل غفاری

منبع: tass

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا