عملیات موفق احیای صخره های مرجانی در خطر انقراض

طی دهه های اخیر به دلایل متعددی از جمله تغییرات اقلیمی،گرم شدن آب دریاها و اسیدی شدن محیط اقیانوس ها، اکو سیستم های مرجان های دریایی دچار آسیب دیدگی شده اند. در این میان تلاش های متعددی برای احیای این اکو سیستم ها انجام شده است.

به گزارش سیناپرس، دولت چین طی سال های اخیر تلاش های متعددی برای احیای محیط زیست در دستور کار قرار داده و آمارها نشان از احیای بسیاری از مناطق جنگلی در این کشور است. در این میان چین تلاشی جدی برای احیای مرجان های آسیب دیده خود داشته و نتایج این طرح نشان می دهد، محققان چینی در باز زنده سازی بافت های مرجانی موفق عمل کرده اند.

بر اساس گزارشی که روز گذشته منتشر شد، چین رسما خبر از احیای قابل توجه بافت مرجان های دریایی خود در خلیج یالونگ، سانیا، استان هاینان در جنوب چین داد. در این طرح غواصان به طور مصنوعی مرجان‌ هایی را که در محیط آزمایشگاه پرورش داده شده اند، به صخره های اصلی در  زیر آب پیوند می ‌زند.

گفتنی است، این پروژه بازسازی اکوسیستم صخره های مرجانی در آب های خلیج یالونگ در سانیا به طور رسمی تکمیل شده است و می تواند به عنوان الگویی موفق برای سایر کشورها مورد استفاده قرار گیرد. در این پروژه، کار با قرار دادن صخره های مصنوعی و پیوند نهال مرجان انجام می شود.

به گزارش سیناپرس، انتظار می ‌رود بیش از ۸۰ درصد نهال ‌های مرجان حداقل شش ماه زنده بمانند، در حالی که بیش از ۷۰ درصد آن ها حداقل یک سال زنده می ‌مانند. این موضوع به تکثیر طبیعی و رشد این ساختار در محیط زیست کمک شایانی خواهد کرد.

در این گزارش تصویری شاهد بخش هایی از اجرای این پروژه و عملیات پیوند مرجان ها در صخره های دریایی توسط غواصان چینی هستید.

مترجم: نیروانا محمدحسینی

منبع: english.news.cn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا