پایش مصرف گاز با افزایش نظارت های میدانی

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از اجرای طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی در سال جاری خبر داد.
به گزارش سینا پرس فارس ، علی اکبر میدان شاهی با تاکید بر این موضوع که گازرسانی و تداوم جریان پایدار برای کلیه مشترکان و بویژه بخش خانگی در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: با توجه به کاهش محسوس دما و مصرف بیش از 70 درصدی گاز تولیدی کشور در بخش خانگی و تجاری، مدیریت مصرف ضروری به نظر می رسد.
وی با اشاره به اهمیت رعایت الگوی مصرف افزود: ستاد کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز تاکید دوچندانی بر مدیریت انرژی در بخش های مختلف دارد و شرکت گاز استان فارس با راهکارهای مختلف این امر را رصد می کند.
وی با تشریح برخی از اقداماتی که توسط این دستگاه خدمات رسان انجام شده، خاطرنشان کرد: طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی از ابتدای آذر ماه آغاز شده و 72 گروه کارشناسی از شرکت گاز استان میزان مصرف گاز دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، صنایع و مراکز عمومی استان را رصد می کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از ارایه اخطار کتبی به پرمصرف ها خبر داد و افزود: در صورت بالا بودن میزان مصرف گاز در مرحله اول به مشترکان تذکر و اخطار کتبی داده می شود، در صورت بی توجهی و عدم رعایت بخشنامه مصرف بهینه گاز طبیعی، جریان گاز مراکز پرمصرف قطع و به مراجع قضایی معرفی می گردند.
میدان شاهی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح مفاد بخشنامه مصرف بهینه گاز طبیعی خاطرنشان کرد: رعایت مواردی نظیر تنظیم دمای 18 درجه سانتی گراد در فضاهای داخلی، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز وقت اداری و خاموش نمودن آن یک ساعت قبل از پایان وقت اداری، خاموش کردن سیستم گرمایشی در روزهای غیرکاری و بویژه تعطیلات رسمی، استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی A و B نقش مهمی در مدیریت مصرف گاز دارد.
او در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی شرکت گاز استان فارس برای نوسازی تجهیزات موتورخانه ها خبر داد و افزود: انجام معاینه فنی موتورخانه ها، سرویس و تعمیر دوره ای تجهیزات گازسوز و نصب پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گاز سوز در رعایت الگوی مصرف موثر است.
میدانشاهی خواستار کاهش حداقل 10 درصدی مصرف گاز طبیعی در 4 ماهه پایانی سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شد و اظهار داشت: براساس بخشنامه مصرف بهینه گاز طبیعی کلیه سازمان ها، موسسات، شرکت های دولتی، نیروهای مسلح و استانداری تا پایان سال موظف به رعایت کامل مصرف بهینه گاز طبیعی می باشند.
به گزارش سینا، شایان ذکر است در راستای اجرای طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی، طی یک روز ۳۶۴ مورد بازرسی به عمل آمد و آمار کلی بازدیدها به ۹۶۱۸ مورد رسیده است. همچنین طی این مدت اجرای این طرح بیش از 1100 اخطار صادر شده و 138 مورد قطع گاز صورت گرفته است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا