اردبیل، مقصدی ناشناخته برای گردشگران خارجی

عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: استان اردبیل و ظرفیت‌های گردشگری آن برای گردشگران داخلی مقصد شناخته شده؛ اما برای گردشگران خارجی مقصدی ناشناخته است.

ولی نعمتی در گفت‌وگو با سیناپرس اردبیل اظهار کرد: رویداد گردشگری ۲۰۲۳ برای استان اردبیل و صنعت گردشگری آن یک فرصت تأثیرگذار است که باید از این فرصت برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان به جوامع بین‌المللی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل می‌تواند برای گردشگران بین‌المللی جذابیت ایجاد کند، تصریح کرد: گردشگری پزشکی یکی از این ظرفیت‌ها است که باید با ایجاد زیرساخت‌ها و معرفی تخصص‌ها به‌خصوص به گردشگران سلامت کشور جمهوری آذربایجان در این زمینه بیش‌ازپیش فعال بود.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: ارتباطات فرهنگی با کشورهای آذربایجان و ترکیه به‌خصوص در حوزه فرهنگی و مذهبی می‌تواند در زمینه جذب گردشگران بین‌المللی به اردبیل مؤثر واقع شود.

نعمتی با بیان اینکه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی پتانسیل بالقوه برای جذب گردشگران بین‌المللی به‌خصوص برای گردشگران علویان ترکیه است، تشریح کرد: سیاستمداران و سیاستگذاران باید نگرش خود را به صنعت گردشگری اصلاح کنند و نباید از این صنعت واهمه داشته باشند.

وی با بیان اینکه گردشگری عشایر هم از دیگر جاذبه‌های گردشگری استان به‌خصوص برای گردشگران بین‌المللی است، گفت: در وهله اول باید گردشگری عشایر استان معرفی شده و در وهله دوم باید حلقه اتصال دولت، عشایر و گردشگران ایجاد شود.

نعمتی با بیان اینکه گردشگری عشایر می‌تواند اقتصاد عشایر استان را متحول کند، تشریح کرد: اقتصاد عشایر به ذلیل تک‌بعدی بودن، شکننده است که با رونق‌گرفتن گردشگری عشایر می‌توان تاب‌آوری آنها را تقویت و تحکیم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا