کشف یکی از بزرگترین محموله های قاچاق عتیقه جهان در اسپانیا

نیروی پلیس ملی اسپانیا به تازگی یکی از بزرگترین مجموعه های خصوصی غیرقانونی عتیقه جات و میراث فرهنگی را که متشکل از صدها اثر باستانی است، کشف کرده است.

به گزارش سیناپرس، پلیس اسپانیا در بیانیه ای اعلام کرد:موفق به شناسایی و کشف یک محموله بسیار بزرگ از آثار باستانی شده است. این مجموعه شامل فسیل های دریایی، سرامیک های عصر برنز و سلاح های قرن هجدهم است. گفتنی است آثار باستانی فوق از دو خانه در استان آلیکانته در جنوب شرقی این کشور کشف شد.

پس از کشف این آثار، محققان به بررسی حدود ۳۵۰ شی کشف شده در این عملیات پرداخته و این آثار را  که شامل کاشی های موزاییک رومی، ابزار سنگ چخماق دوران پارینه سنگی و سلاح های تاریخی از جمله گلوله های توپ می شد، مورد مطالعه دقیق قرار دادند.

گفتنی است علاوه بر اشیا و آثار فوق، بیش از ۲۰۰ قطعه استخوان انسان در این محموله کشف شد که بین ۴ تا ۵ هزار سال قدمت دارند.

پلیس اسپانیا تایید کرد: در رابطه با این پرونده تاکنون دو نفر دستگیر شده اند که هر دو نفر به دلیل سوء استفاده از کالاهایی با ارزش هنری، تاریخی، فرهنگی یا علمی مورد بررسی قرار می گیرند. این عملیات تحت نظارت  طرح دفاع از میراث تاریخی  انجام شده است.

گفته می شود این محموله اشیا باستانی یکی از بزرگترین محموله های عتیقه جات کشف شده در قاره اروپا طی سال های اخیر محسوب شده و نکته جالب این است که متهمین این پرونده مدعی هستند این آثار به عنوان میراث خانوادگی به آن ها ارث رسیده است.

به گزارش سیناپرس، در حال حاضر موزه باستان شناسی دینیا در نگهداری این مجموعه و همچنین تلاش برای تاریخ گذاری و شناسایی قطعات باستان شناسی و دیرینه شناسی به محققان کمک می کند.

مترجم: احسان محمدحسینی

منبع: upi

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا