پیگیری بروز بیماری گوارشی دانشجویان تا حصول نتیجه ادامه دارد

سازمان امور دانشجویان در اطلاعیه‌ای درباره بیماری گوارشی دانشجویان دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، اراک و خوارزمی اعلام کرد: از ابتدای بروز این بیماری، اقدامات نظارتی و پیگیری مسائل به وجود آمده در این دانشگاه‌ها را دنبال کرده و تا حصول نتیجه نیز ادامه خواهد داد.

در این اطلاعیه آمده است: به دنبال بروز بیماری گوارشی تعدادی از دانشجویان دانشگاه های صنعتی اصفهان، صنعتی اراک و خوارزمی «پردیس کرج» نظر به اهمیت سلامت دانشجویان، سازمان امور دانشجویان به عنوان حامی حقوق مادی و معنوی دانشجویان، از ابتدای بروز این بیماری، اقدامات نظارتی و پیگیری مسائل به وجود آمده را در این دانشگاه ها دنبال کرده و این اقدامات تا حصول نتیجه نیز ادامه خواهد یافت.

این اطلاعیه می افزاید: با توجه به شیوع بیماری‌های تنفسی و گوارشی در فصل پاییز، با پیگیری های انجام شده اقدامات نخستین، اعم از آزمایش‌های مختلف از آب آشامیدنی و غذای دانشجویان و همچنین نمونه برداری‌های انسانی صورت گرفته که نتایج آن در دست بررسی است. تحقیقات اولیه پاتولوژیست ها در دانشگاه صنعتی اصفهان، حاکی از منشا ویروسی این بیماری گوارشی است و در دانشگاه خوارزمی و صنعتی اراک منتظر دریافت نتیجه آزمایشات انجام شده هستیم.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: این سازمان با تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسان و متخصصان مرتبط ضمن بررسی همه جانبه و بازدید میدانی از دانشگاه های مذکور، برنامه ریزی و اقدامات لازم را آغاز کرده است. هم‌اکنون شرایط دانشگاه ها در حالت پایدار بوده و همکاران ما با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی مربوطه بر کلیه فرایندهای تهیه، طبخ و توزیع غذا نظارت دارند.

در پایان این اطلاعیه تاکید شده است: سازمان امور دانشجویان به دانشگاهیان و خانواده گرانقدر دانشجویان ضمن تأکید بر حفظ آرامش و عدم توجه به شایعات، این اطمینان را می‌دهد که متخصصان حوزه سلامت و مسئولین دانشگاه ها در تلاش هستند تا ضمن جلوگیری از تکرار اینگونه اتفاقات با جدیت پیگیر علل و عوامل این حادثه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا