دانشگاه جای فرهیختگی، ‌فرزانگی،‌ علم و تبادل نظر است و نه تقابل

رئیس دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه دانشگاه جای بحث و گفتگو است، گفت: باید به دانشجویان بگوییم که قدرت شنیدن حرف مقابل را داشته باشید و به هرکسی که با شما مخالف است، بی‌احترامی نکنید و دانشگاه جای فرهیختگی، ‌فرزانگی ،‌ علم و تبادل نظر است و نه تقابل.

دکتر فرهاد دانشجو در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: شاهد وضعیت آرامی در دانشگاه هستیم و آرامش نسبی بر کشور و فضای دانشگاه‌ها حاکم است. دشمنان پس از آنکه دیدند با اغتشاشات نمی‌توانند به اهداف شوم خود دست یابند سعی کردند با سوق دادن اغتشاشات به سمت فاز مسلحانه در برخی شهرها بر علیه جمهوری اسلامی فعالیت کنند که با هوشیاری و آمادگی نیروهای نظامی و مسلح کشور طی مدت زمان کوتاهی نظم و آرامش به شهرها بازگشت.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که دشمنان ایران همیشه با آن مواجه بوده‌اند حس وطن پرستی و یکپارچگی مردم ایران است و این موضوع برای همه اقوام و شهرها همیشه حائز اهمیت بوده و هست. به همین دلیل دشمنان موضوع تجزیه طلبی را در دستور کار خود قرار داده اند تا تجزیه طلبی را عادی سازی کنند و آن را موضوعی عادی برای ایرانیان جلوه دهند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: هدف دشمن در خصوص تجزیه ایران به حداقل ۴ کشور و برنامه ریزی برای آن، باید در دانشگاه ها با جهاد تبیین خنثی شود و این موضوع به درستی تبیین و بررسی و بحث یکپارچگی ایران مورد توجه قرار گیرد.

وی به دروغ پراکنی رسانه های معاند اشاره و خاطر نشان ساخت: دشمن سعی در دروغ و شایعه پراکنی دارد تا در موارد مختلف حتی مسائل غیر سیاسی مانند حضور ایران در جام جهانی و خوشحالی تیم و ملت ایران پس از پیروزی تیم فوتبال و … نیز سوء استفاده کند و ذهن جوانان را با دروغ ها و شایعات پر کند . وظیفه ما این است دانشجویان را رها نکنیم و نگذاریم ذهن و فکر این عزیزان با حرف های دروغ پر شود .

دکتر دانشجو با بیان اینکه دانشگاه جای بحث و گفتگوست، خاطر نشان کرد: در محیط دانشگاه نوع مخالفت و کنش در مسائل سیاسی باید در چارچوب قانون و مقررات و شأن دانشگاه باشد.

وی دفاع از پرچم و تمامیت ارضی ایران را برای همه حتی افرادی هم که نظام را قبول نداشته باشند لازم دانست و گفت: برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی باید استدلال ها و دلایل وجودی آن را قبول کنیم و میانه روی در عمل و نه در حرف را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

رییس دانشگاه تربیت مدرس با اشاره اینکه حمایت از نظام جمهوری اسلامی باید همه جانبه باشد،‌ تصریح کرد: ما پشتیبان فساد و بی عدالتی نیستیم ما پشتیبان نظام جمهوری اسلامی ، قانون اساسی آن و ولایت فقیه هستیم . برای حمایت از جمهوری اسلامی همیشه نباید به یک روش عمل کرد گاهی صبوری نشانه غیرت و حمایت ماست. گاهی استدلال و گفتگو بیانگر حمایت ما از نظام است .

دکتر دانشجو یادآور شد: جمهوری اسلامی در برهه های زمانی مختلف، فتنه های بسیاری را از سرگذرانده و قطعا با قدرت و اقتدار ایران،‌ ناآرامی های اخیر نیز برای نظام جمهوری اسلامی خطر بزرگی نخواهد بود.

وی گفت: دشمن به دنبال تسخیر فکرها و اراده جوانان است و نباید اجازه دهیم دروغ پراکنی در فضای مجازی قدرت فکر و اراده دانشجویان را از آن سلب کند و وظیفه ما این است برای دفاع از کشور و دانشگاه، دروغ های دشمنان را به دانشجویان متذکر شویم تا بتوانند راست و دروغ را از هم تشخیص دهند.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس افزود: حاکمیت باید فرصت را مغتنم شمرده و در جهت رفع ضعف ها و مشکلات داخلی، تلاش مضاعف نماید همچنین لازم است فضا برای بیان حرف ها و مشکلات جوانان در دانشگاه ایجاد شود که بحمدالله در دانشگاه تربیت مدرس این کارصورت گرفته و جلسات متعدد هم اندیشی و آزاد اندیشی در حال برگزاری است و لازم است این جلسات ادامه داشته باشد و کارهای فرهنگی ، برگزاری بازدید های علمی و اردوهای تفریحی و بازدید دانشجویان از توفیقات صنعتی و پیشرفت های علمی و فناوری کشور نیز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در این نشست همچنین دکتر صادق دردایی معاون دانشجویی و فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس گزارشی از کارنامه سلامت دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ارائه کرد.

دکتر دردایی در بخش دیگری از این نشست، به برگزاری مراسم روز دانشجو در هر دانشکده اشاره و تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای فرهنگی_ اجتماعی دانشگاه مراسم روز دانشجو در سطح دانشکده ها برگزار می شود و محورهای پیشنهادی برای این مراسم شامل خاطره گویی اساتید و دانش آموختگان برتر دانشکده،‌ دعوت از دانشجویان بین الملل و سخنرانی آنان در خصوص کشورهای خود، مسابقات با محور دانشجویی، ‌برنامه های شاد و سرگرم کننده، اهدای هدایا به دانشجویان شرکت کننده در مراسم و صرف ناهار می باشد.

پخش فیلم و مستند در دانشگاه تربیت‌ مدرس نمایشگاه گل و گیاه، ‌مسابقه کتابخوانی و ورزشی،‌ برگزاری لیگ فوتبال و والیبال، کرسی های آزاداندیشی و گفتگوی آزاد دانشجویی و بازدید از پیشرفت های صنایع داخلی و فضاسازی محیطی از مواردی است که دراین راستا در دانشگاه انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا