آغاز به کار نمایشگاه بین المللی اینترنت اشیا در چین

به گزارش سیناپرس، طی سال های اخیر فناوری اینترنت اشیا در جهان توسعه بسیار زیادی داشته و توانسته است حوزه های مختلفی در صنعت و خدمات را تحت تاثیر خود قرار دهد. در این میان کشور چین یک کشور پیشرو در حوزه فوق محسوب می شود.

شهر ووژی (Wuxi) واقع در استان جیانگ سو در شرق چین این روزها شاهد یکی از مهمترین رویدادهای حوزه فناوری در جهان است. طی روزهای گذشته بسیاری از شرکت ها و مراکز پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات، اینترنت و اینترنت اشیا در نمایشگاه بین المللی اینترنت اشیا ۲۰۲۲ گرد هم آمده و آخرین دستاوردهای این حوزه را معرفی می کنند.

این رویداد سه روزه شامل یک اجلاس، نمایشگاهی با آخرین برنامه ‌ها و محصولات اینترنت اشیا و معرفی دستاوردهای چندین انجمن با تمرکز بر موضوعاتی مانند اینترنت صنعتی، سنجش هوشمند و وسایل نقلیه متصل هوشمند است.

بازدیدکنندگان از این نمایشگاه با حوزه های مختلف و بعضا عجیب کاربری این فناوری جدید در زندگی روزمره خود مواجه شده و می توانند طیف وسیعی از این فناوری ها را از وسایل نقلیه خود ران گرفته تا  تجهیزات روباتیک صنعتی تماشا کنند.

در نمایشگاه سال جاری ۲۴۰ شرکت مرتبط با اینترنت اشیا، از جمله State Grid، China Mobile، Huawei و Microsoft، آخرین محصولات خود را معرفی کرده و از خدمات جدید خود رونمایی می کنند. گفتنی است این نمایشگاه در فضایی به وسعت ۳۰ هزار متر مربع برگزار شده و آینده این حوزه را به نمایش می گذارد.

به گزارش سیناپرس، شهر ووژی یک قطب مهم در حوزه فناوری های ارتباطی در چین محسوب شده و به همین دلیل با عنوان شهر اینترنت اشیا شهرت دارد. در حال حاضر بیش از ۳ هزار شرکت مرتبط با اینترنت اشیا با ارزش خروجی بیش از ۴۹ میلیارد دلار امریکا در این شهر فعالیت کرده و پیشتاز تدوین بیش از نیمی از استانداردهای بین المللی اینترنت اشیا است.

مترجم: جاوید خیرخواه

منبع: english.news.cn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا