آغاز تردد اتوبوس‌های تکنولوژیک در نیویورک

کد خبر : 32881 پنج شنبه 20 اسفند 1394 - 01:34:53

بزودی سیستم حمل و نقل عمومی منطقه‌ی کویینز شهر نیویورک مجهز به اتوبوس‌هایی خواهند شد که اینترنت Wi-Fi و درگاه شارژ USB دارند. قرار است تا دو سال آینده ۲۰۴۲ اتوبوس تکنولوژیک در سطح شهر نیویورک تردد کنند.

حدود یک ماه پیش فرماندار شهر نیویورک، «اندرو کومو» (Andrew Cuomo) به شهروندان خبر داده بود که اتوبوس‌های تکنولوژیک را در این شهر راه‌اندازی خواهد کرد. گویا چیزی تا تحقق این ایده نمانده. چندی پیش ایستگاه‌های متروی این شهر به وای‌فای مجهز شدند و حالا هم قرار است ۷۰ دستگاه اتوبوس مجهز به اینترنت وای‌فای در این شهر به حمل و نقل مسافران بپردازند. گفته شده که این اتوبوس‌ها حداکثر در بهار یا تابستان سال آینده وارد سیستم حمل و نقل عمومی این کلانشهر خواهند شد.

ضمنا هریک از این اتوبوس‌ها دارای ۵۵ درگاه شارژ USB و سه نمایشگر LCD برای نشان دادن اطلاعات مربوط به خیابان‌ها و ایستگاه‌ها است.

گفته شده که این اتوبوس‌ها حداکثر در بهار یا تابستان سال آینده وارد سیستم حمل و نقل عمومی این کلانشهر خواهند شد.

بعد از کویینز هم نوبت به سایر منطقه‌های نیویورک می‌رسد؛ در مرحله‌ی بعد، از این اتوبوس‌های تکنولوژیک ۷۰ دستگاه برای بروکلین، ۲۰۹ دستگاه برای برانکس و ۱۸ دستگاه برای منهتن اختصاص پیدا می‌کند. این طرح تا دو سال آینده محقق خواهد شد.

در مجموع ۲۰۴۲ دستگاه اتوبوس تکنولوژیک جایگزین ۴۰ درصد اتوبوس‌های فعلی نیویورک خواهند شد.

mta-high-tech-bus-new-york-wifi-internet._-2

 

منبع:دیجی کالا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]