کد خبر : 32745 سه شنبه 18 اسفند 1394 - 18:41:36
طرح-پزشک-اینترنتی-در-کره-جنوبی

طرح پزشک اینترنتی در کره جنوبی

پارک گئون هی رئیس جمهوری کره جنوبی روزسه شنبه از پارلمان این کشور خواست تا لایحه طرحی را که به واسطه آن پزشکان می توانند از طریق اینترنت با بیماران خود در ارتباط باشند، به تصویب برساند.

 این طرح که نقش رابط مستقیم میان بیمار و پزشک را ایفا خواهد کرد، برای افراد سالمند و ساکن مناطق دوردست در نظر گرفته شده است.
هی روز سه شنبه در نشستی با مقامات کره جنوبی اظهار داشت: این طرح قرار است تکمیل کننده مراقبت های پزشکی برای افراد سالخورده و معلول و نیز افرادی باشد که در جزیره های دوردست زندگی می کنند و به امکانات پزشکی دسترسی ندارند.
وزارت بهداشت ورفاه کره جنوبی سال گذشته میلادی این طرح را به صورت آزمایشی برای دریانوردان، ساکنان برخی جزایر، زندانیان و همچنین سربازان مناطق مرزی به مرحله اجرا در آورده بود.
گفته می شود با اجرایی شدن این طرح در مقیاس کلان، تعداد افرادی که از راه دور تحت معاینه پزشکی قرار می گیرند به یک میلیون و 80 هزار نفر در این کشور خواهد رسید.
کره جنوبی بیش از 470جزیره مسکونی دارد و بر اساس آمار منتشره در سال 2013 میلادی تنها 2.2 پزشک به ازای هر هزار نفر در این کشور وجود دارد.
به گزارش ایرنا از خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، کره جنوبی به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا، یکی از پیشتازان عرصه فناوری های نوین در جهان است.

کلید واژه ها: پزشک اینترنتی کره جنوبی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]