کد خبر : 3183 سه شنبه 12 اسفند 1393 - 13:40:34
رویکرد-توسعه‌ای-و-دانش-بنیان-در-بیست-و-هشتمین-جشنواره-خوارزمی

رویکرد توسعه‌ای و دانش بنیان در بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی

دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: بیست و هشتمین جشنواره بین المللی خوارزمی با رویکرد کاربردی توسعه ای و توجه به اقتصاد دانش بنیان برگزار شده است.

به گزارش مهر، عبدالرضا صمیمی امروز در این جشنواره عنوان کرد: در این دوره از جشنواره طرح هایی به دبیرخانه وارد شدند که پس از ارزیابی در ۱۶ گروه تخصصی، ۱۷ طرح برگزیده انتخاب شد.وی با اشاره به اینکه ۷ طرح از این طرح های برگزیده در سطح بین المللی هستند، افزود: بیست و هشتمین جشنواره خوارزمی با رویکرد کاربردی توسعه ای برگزار شده که توجه به اقتصاد دانش بنیان نیز از اهداف جشنواره بوده است.

صمیمی با اشاره به اینکه در بیست و هشتمین دوره از جشنواره ۴۷ کشور مشارکت داشته اند و ۲۴۳ طرح را به دبیرخانه ارسال کردند، افزود: این جشنواره می تواند بستر مناسبی برای همکاری های بین المللی باشد.

وی افزود: همچنین در این جشنواره ۴۷ درصد طرح های بین المللی از آسیا، ۴۲ درصد طرح های بین المللی از اروپا، ۵ درصد طرح های بین المللی از آمریکا، ۴ درصد از اقیانوسیه و ۲ درصد مربوط به آفریقا بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد رشد داشته اند.

سازمان های بین المللی که با این دوره از جشنواره همکاری کرده اند، شامل کمیسیون علوم و فناوری، اتحادیه مرکز همکاری حاشیه اقیانوس هند، سازمان همکاری اکو، گروه بین المللی توسعه پایدار، ECI، سازمان همکاری های اقتصادی، کامست، مرکز انتقال آسیا و اقیانوسیه و ... بودند.

به گفته وی، یکی دیگر از اهداف این جشنواره مشارکت دانشمندان در سراسر جهان است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]