مصرف آنتی بیوتیک در پرورش ماهیان اثر مخرب دارد

کد خبر : 30740 سه شنبه 27 بهمن 1394 - 16:38:13

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران بر لزوم کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها در پرورش ماهیان تاکید کرد و گفت: برای درمان بیماری های ماهیان از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود که دارای اثرات مخرب است.

 احمد شریفی زاده روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی ایمنی و واکسیناسیون در ماهیان سردابی افزود: برای مقابله با برخی عوارض به جای پیشگیری، اقدام به درمان بیماری های ماهیان سردابی با استفاده از آنتی بیوتیک ها می کنیم.
وی اظهارکرد: علیرغم باورها و اعتقادت در مورد پیشگیری به جای درمان، متاسفانه در خیلی از صنایع از جمله صنعت آبزی پروی این کار صورت نمی گیرد.
شریفی زاده برلزوم حفظ دستاوردهای صنعت آبزی پروری کشور تاکید کرد و گفت: این صنعت یکی از صنایعی است که رشد نسبتا زیادی پیدا کرده است. 
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران به اجرای طرح پرورش ماهی در قفس اشاره کرد و گفت: این طرح در کشور توسعه پیدا کرده است.
وی برگزاری اینگونه همایش ها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در اینگونه همایش ها باید برای رفع چالش ها و توسعه صنعت آبزی پروی، راهکارهای اساسی ارائه تا آینده روشنی برای فعالان این حوزه ترسیم شود.
اولین همایش ملی «ایمنی و واکسیناسیون در ماهیان سردابی» با حضور جمعی از مسئولان و فعالان این حوزه و با همت سازمان جهاد دانشگاهی تهران از امروز (سه شنبه) در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران آغاز به کار کرد و تا فردا ( 28 بهمن ) به کار خود ادامه می دهد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]