صنعت سبز ضامن رشد اقتصادی همراه با کاهش آلودگی و تخریب محیط زیست است

کد خبر : 30659 دوشنبه 26 بهمن 1394 - 19:27:17

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروز در جهان اثبات شده است که صنعت سبز توانایی ایجاد رشد اقتصادی همراه با کاهش آلودگی و تخریب محیط زیست را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سعید متصدی روز دوشنبه درهفدهمین همایش ملی معرفی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، افزود: از سال های قبل این همایش با همت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار و طی آن به واحدهای صنعتی و خدماتی که مشکلات زیست محیطی ندارند، لوح تقدیر صنعت سبز اهدا می شد اما امسال شاهد تغییرات بسیار جدی و مهمی در این همایش هستیم.
وی با بیان اینکه اهداف این همایش توجه به نگرش زیست محیطی واحدهای صنعتی، حفاظت و ارتقای محیط زیست، قدردانی از واحدهای صنعتی پاک و ارتقای فرهنگ زیست محیطی است، گفت: تا سال 93 لوح های تقدیر صنعت سبز که به واحدهای صنعتی و خدماتی کم آلاینده اهدا می شد فقط در داخل کشور کاربرد داشت و هیچ موسسه بین المللی این فرایند را تایید نمی کرد، اما از سال گذشته هماهنگی هایی را با سازمان توسعه صنعت سازمان ملل انجام داده ایم تا تاییدیه های لازم را به صنایع سبز بدهند.
وی ادامه داد: زیرا امروزه یکی از پارامترهای مهم فرایندهای صنعتی، تولید سبز است و الحاق برند سبز به تولید کننده ها موجب می شود که توان رقابتی در سطح سازمان های معتبر جهانی ایجاد شود و امسال نیز موسسه GIZ آلمان که یکی از موسسات بین المللی در زمینه موضوعات زیست محیطی است نیز وارد این پروتکل شده است و امیدواریم رقابت پذیری صنعتی در این خصوص افزایش یابد.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در همایش ملی امسال 484 واحد صنعتی و خدماتی ثبت نام کرده اند گفت: امتیازات برای واحدهای صنعتی، عدد 100 در نظر گرفته شده است که واحدها حداقل باید 70 امتیاز کسب کنند.
به گفته متصدی، پارامترهایی همچون مدیریت پسماند، خود اظهاری و پایش، هوای پاک، عدم آلایندگی، تجهیز سیستم های نشان دهنده آلایندگی از جمله مواردی است که واحدهای صنعتی و خدماتی می توانند امتیازات لازم را کسب کنند، براین اساس از میزان 484 واحدی که برای این همایش ثبت نام کرده اند 388 واحد صنعتی و مابقی خدماتی هستند که تنها یک واحد صنعتی واحد برگزیده سبز شده و دو واحد خدماتی نیز امتیاز بالای 90 دریافت کرده اند و در کل 3 واحد سبز انتخاب شده اند.
وی با تاکید بر اینکه امروز در جهان اثبات شده است که صنعت سبز توانایی ایجاد رشد اقتصادی همراه با کاهش آلودگی و تخریب محیط زیست را دارد، تصریح کرد: حرکت ایران به سمت رشد و توسعه صنعت سبز حرکت در مسیر توسعه پایدار است. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]