کشف دست نوشته‌هایی از فضانوردان آپولو 11 پس از 40 سال

کد خبر : 30623 دوشنبه 26 بهمن 1394 - 12:07:11

کارکنان موزه ملی هوا فضای اسمیتسونین، دست‌نوشته‌هایی از فضانوردان ماموریت آپولو 11 را که به مدت 40 سال دیده نشده بود کشف کردند.

به گزارش ایسنا، ماژول فرماندهی آپولو 11 کلمبیا از سال 1970 در موزه ملی هوا فضای اسمیتسونین به معرض نمایش گذاشته شده است. آپولو 11 ماموریتی از پروژه آپولو بود که منجر به فرود انسان بر روی کره ماه شد.کارکنان موزه اسمیتسونین دست‌نوشته‌ها و نیز سایر نشانه‌گذاری‌هایی که توسط سه فضانورد انجام شده بود را کشف کردند. این نشانه‌ها در بخشهایی از فضاپیما نقش بسته بود که بیش از 40 سال از دید همگان پنهان مانده و شامل یک سری اعداد و محاسبات بود که نشان می‌دهد فضانوردان در آن زمان به سرعت در حال محاسبه چیزی بوده‌اند.

با مرور متن صوتی ارتباطات زمین و فضای آن سال، مشخص شد اعدادی که در سمت راست و پایین قرار دارند نشان می‌دهند که کالینز، یکی از فضانوردان، سعی در اشاره کردن به موقعیت ماه‌نشین عقاب بر روی سطح ماه داشته است.

اگر از نزدیک به نوشته‌های سمت راست بالای تصویر نگاه کنید، می‌بینید که فضانوردان نوشته‌اند "کیسه‌های ادرار در روز راه‌اندازی فضاپیما". این نوشته به این معنی است که فضانوردان کیسه‌های پر شده ادرار را در یک محفظه نگهداری می‌کردند و این جمله هشداری بوده تا کسی به این محفظه دست نزند.

متصدی این موزه می‌گوید با وجود این که در حدود 50 سال از این ماموریت می‌گذرد، ما همچنان به دنبال کشف مسائل تازه‌تر از این ماموریت اسرارآمیز هستیم.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]