کد خبر : 2978 یکشنبه 10 اسفند 1393 - 06:53:44
خانم-های-جوان،-علایم-حمله-قلبی-را-جدی-نمی-گیرند

خانم های جوان، علایم حمله قلبی را جدی نمی گیرند

سیناپرس: دانشمندان به این نتیجه رسیدند که خانم های جوان معمولا نشانگان حمله قلبی نظیر گرفتگی یا درد قفسه سینه، سرگیجه و حالت تهوع را نشانه مشکلات جزئی دیگری نظیر سوهاضمه یا کمردرد می دانند.

حمله قلبی محدود به سن خاصی نیست و ممکن است برای افراد جوان نیز روی دهد. با این حال، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که زنان جوان نشانه های این مشکل را چندان جدی نمی گیرند. همچنین این مطالعه نشان داد که زنانی که نشانگان حمله قلبی برایشان پدیدار می شود، تمایل چندانی برای مراجعه فوری به پزشک نداشته و این کار را به دلایل مختلف به تعویق می اندازند. در واقع زنان جوان به خاطر این باور نادرست که حمله قلبی در سنین جوانی روی نمی دهد، چنین رویکردی را در پیش می گیرند.

اما آمارها از واقعیت دیگری حکایت دارند. فقط در ایالات متحده، بیش از 15 هزار زن جوان تر از 55 سال هر ساله جان خود را به خاطر بیماری های مختلف قلبی از دست می دهند. در واقع بیماری های قلبی یکی از رایج ترین دلایل مرگ و میر در این گروه سنی به شمار می رود.

پژوهشگران در این مطالعه به بررسی گروهی از خانم های 30 تا 55 ساله که به خاطر حمله قلبی در بیمارستان حضور داشتند پرداختند. از این افراد خواسته شد اولین واکنشی که به نخستین نشانگان این بیماری داشتند و نیز دلیل تصمیم آنها برای مراجعه به پزشک را بیان کنند.

بر اساس نتایج به دست آمده، نشانه های حمله قلبی در زنان از نظر ماهیت و نیز دوره زمانی متفاوت بود. همچنین بیشتر این بیماران، خطر بروز حمله قلبی را در ابتدا رد می کردند، زیرا بر این باور بودند که در سنی نیستند که چنین مشکلی برایشان روی دهد. در هر صورت پزشکان به زنانی که در خانواده آنها سابقه بیماری های قلبی وجود دارد هشدار می دهند که این خطر را جدی بگیرند، زیرا حمله قلبی سن و سال نمی شناسد. 

کلید واژه ها: حمله قلبی زنان
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]