کد خبر : 28263 جمعه 02 بهمن 1394 - 00:15:38
دلفین‌ها-می‌توانند-تصاویر-را-ارسال-کنند

دلفین‌ها می‌توانند تصاویر را ارسال کنند

گروهی از محققان بریتانیایی با مطالعه بر روی رفتارهای دلفین‌ها و روش ارتباط‌ سازی آنها در زیر آب دریافتند که این جانداران به طور شگفت‌انگیزی قادرند تا تصاویر را از طریق امواج سونار منتشر کنند.

محققان در این مطالعه دریافتند که دلفین‌ها می‌توانند به کمک میکروفون‌های داخلی و قدرت تفکیک و تصویرسازی پیچیده در مغز از امواج صوتی دریافتی از سایر دلفین‌ها تصویر تهیه کنند.

محققان با تبدیل سیگنال‌های صوتی دلفین‌ها در استخرهای آموزشی دریافتند که این جانداران قادرند تا دنیای زیر آب را فقط با امواج صوتی مشاهده کنند.

جک کاسویتزف، متخصص جانورشناسی در مورد این اکتشاف اظهار کرد: برای روشن‌ شدن قدرت دلفین‌ها در شناسایی اشیاء زیر آب از یک داوطلب خواسته شد تا به صورت آزمایشی در زیر آب ثابت باقی بماند، سپس محققان با استفاده از گیرنده‌های صوتی موجود در زیر آب و نرم‌افزار تبدیل امواج صوتی به تصویر موفق به کشف قابلیت دلفین‌ها در انتقال تصاویر شدند.

به گزارش ایسنا ، وی در ادامه افزود: برای اولین ‌بار است که محققان موفق به شناسایی قدرت بی‌نظیر دلفین‌ها در شناسایی جانداران زیر آب و انتقال تصاویر به صورت سیگنال به سایر هم‌ زیستان شدند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
کلید واژه ها: دلفین تصاویر
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]