کد خبر : 26974 شنبه 19 دی 1394 - 10:47:30
ساخت-دستگاهی-برای-افزایش-چند-برابری-سرعت-دانلود

ساخت دستگاهی برای افزایش چند برابری سرعت دانلود

مهندسان دانشگاه مینه‌سوتا دستگاهی اختراع کرده‌اند که می‌تواند سرعت دانلود را چندین برابر افزایش دهد و در عین حال کاهش مصرف انرژی را به دنبال داشته باشد.

 گروهی از دانشمندان و مهندسان دانشگاه مینه‌سوتا ابزار نوری جالبی در مقیاس نانو اختراع کرده‌اند که می‌تواند سرعت دانلود آنلاین اطلاعات را تا حد زیادی افزایش داده و هزینه اینترنت را کاهش دهد.این دستگاه جدید از نیروی تولید شده توسط نور استفاه می‌کند و محققان بر این باورند که این اختراع می‌تواند منجر به پیشرفت‌هایی در محاسبات کامپیوتری و پردازش اطلاعات با استفاده از نور به جای جریان الکتریکی شود.

این روش کارایی بالاتر و مصرف انرژی کمتری نیز به دنبال دارد و شبیه دستگاه‌های تقویت‌کننده الکتروشیمیایی است، اما کاملا با نور کار می‌کند.

این مطالعه جدید بر اساس کشفیات پیشین این محققان است که نشان داده بودند کانال‌های نوری در اندازه نانو می‌توانند برای تولید نیروی نوری کافی مورد استفاده قرار بگیرند و جریان‌هایی تولید کنند که به طور مکانیکی موج‌برهای نوری را به کار می‌اندازد.

محققان دریافتند این نیروی حاصل از نور بسیار قوی است، به طوری که بخش‌های مکانیکی این وسیله می‌توانند به طور کامل با نیروی حاصل از نور کار کنند.این اولین بار است که از تاثیر کانال‌های نوری جدید برای ایجاد پیام‌های نوری بدون تبدیل آنها به انرژی الکتریکی استفاده می‌شود.

به گزارش ایسنا، نتایج این مطالعه در مجله علمی Nature Communications به چاپ رسیده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]