کد خبر : 2577 دوشنبه 04 اسفند 1393 - 12:29:20
گروه-علوم-کامپیوتر-دانشگاه-امیرکبیر-در-رتبه-90-دنیا

گروه علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر در رتبه 90 دنیا

براساس آخرین ارزیابی یک موسسه رتبه بندی بین المللی، گروه علوم کامپیوتر دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه 90 جهانی قرار گرفت.

عضو هیات علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حاشیه افتتاح مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی با اعلام این مطلب به ایرنا گفت: موسسه پژوهشی آمریکایی 'یو اس نیوز' US NEWS همه ساله اقدام به ارزیابی دانشگاه های مهندسی دنیا در رشته های علوم پایه و رشته های مختلف می کند.

دکتر 'علی محدث ' درباره وضعیت ایران در این ارزیابی ها گفت: نتایج آخرین رتبه بندی این موسسه در سال 2014 نشان می دهد که گروه علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر موفق به کسب رتبه 90 در میان کشورهای دنیا شده است که بسیاری از دانشکده های مطرح دنیا در رتبه های پایین تر قرار دارند و این یک موفقیت بزرگ برای ما محسوب می شود.
وی درباره شاخص های ارزیابی این رتبه بندی توضیح داد: در مجموع 16 شاخص برای رتبه بندی لحاظ شده است که برخی از آنها شامل آمار مقالات تولیدی، میزان ارجاعات بین المللی به مقالات، تعداد کنفرانس ها، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات علمی برتر دنیا و فعالیت های پژوهشی است.

دبیر هفتمین مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: ارتباطات بین الملل نیز یکی دیگر از شاخص های مهمی است که در این رتبه بندی های علمی درنظر گرفته می شود و برگزاری مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم تاثیر زیادی در برقراری ارتباطات بین المللی و بالا بردن وضعیت این شاخص داشته است.

وی درباره این مدرسه زمستانی نیز گفت: این مدرسه به نوعی یک ترم کوتاه آموزشی محسوب می شود که سه مبحث الگوریتم، رباتیک و هندسه محاسباتی به مدت 10 روز در آن آموزش داده می شود که مبحث رباتیک امسال به مدرسه اضافه شده است.
محدث با بیان اینکه سه روز نخست مدرسه به زبان فارسی و توسط استادان مطرح ایرانی برگزار می شود ادامه داد:مباحث آموزشی هفت روز بعدی کنفرانس به زبان انگلیسی و با حضور پروفسور 'دیوید مانت' از دانشگاه مریلند آمریکا، دکتر 'جیسون اوکین' از دانشگاه کارولینا آمریکا و دکتر 'ولفگانگ مولزر' از دانشگاه برلین آلمان ارائه خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]