کد خبر : 25201 یکشنبه 29 آذر 1394 - 10:39:19
انتخاب-124-تیم-مهندسی-برای-رقابت-طراحی-«هایپرلوپ»

انتخاب 124 تیم مهندسی برای رقابت طراحی «هایپرلوپ»

اسپیس‌ایکس ممکن است ایده هایپرلوپ الون ماسک،‌ موسس این شرکت را عملی نسازد اما برای به واقعیت نزدیک کردن آن از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و اکنون از 124 تیم مهندسی برای طراحی یک محفظه این وسیله نقلیه فوق سریع دعوت به عمل آورده است.

این طرحها در ماه ژانویه به هیات داوران ارائه خواهد شد و نویدبخش‌ترین آن‌ها،‌ نمونه پیش‌ساخت مقیاسی انسانی خود را در تابستان سال آینده در مقر شرکت اسپیس‌ایکس به نمایش خواهد گذاشت.این رقابت در ماه ژوئن اعلام شده بود و از تیم‌های مهندسی خواسته شد تا طراحی‌های خود را برای کپسول‌های مسافربری قابل استفاده در لوله‌های بدون اصطکاک هایپرلوپ با سرعت 1223 کیلومتر در ساعت ارائه کنند.

تا کنون بیش از 1200 طرح ثبت نام شده اما این تعداد اکنون به 124 تیم محدود شده که طرح‌های مفهومی خود را در رقابت طراحی محفظه هایپرلوپ اسپیس‌ایکس در دانشگاه A&M تگزاس در 29 و 30 ژانویه (9 و 10 بهمن) ارائه خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، داورانی از شرکت‌های اسپیس‌ایکس،‌ تسلا و دانشگاه A&M تگزاس به قضاوت در مورد این طرحها خواهند پرداختند و تعدادی از آن‌ها برای مرحله نهایی رقابت به بخش ساخت پیش‌ساخت‌های کاربردی منتقل خواهند شد. این مرحله در مسیر آزمایشی هایپرلوپ اسپیس‌ایکس در کالیفرنیا انجام خواهد شد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]