کد خبر : 2509 یکشنبه 03 اسفند 1393 - 08:26:35
حضور-فعال-شب-تا-صبح-ایرانی‌ها-در-چت‌روم‌ها-بر-خلاف-بسیاری-از-کشورها

بررسی"تلفن هوشمند- سبک زندگی"‌ از سوی پژوهشگاه جهاد دانشگاهی

حضور فعال شب تا صبح ایرانی‌ها در چت‌روم‌ها بر خلاف بسیاری از کشورها

با توجه به قرار گرفتن ایران در میان چهار کشور اول استفاده‌کننده از نرم افزار وایبر، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی اقدام به برگزاری همایشی با عنوان "تلفن هوشمند- سبک زندگی"‌در اردیبهشت ماه سال آینده کرده است.

تهمنیه شاوردی دبیر علمی همایش تلفن همراه- سبک زندگی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری همایش تلفن هوشمند- سبک زندگی،‌گفت: دبیرخانه دایمی فرهنگ،‌جامعه و رسانه در راستای برنامه‌های خود اقدام به برگزاری همایش تلفن هوشمند- سبک زندگی کرده است.

 

وی به رویکرد کشور در زمینه استفاده از تلفن‌های هوشمند، افزود: با حرکت جامعه به سمت نسل‌های سوم و چهارم موبایل شبکه تلفن همراه توانمندی گوشی‌های همراه افزایش یافته است که این امر موجب افزایش گرایش جوانان و نوجوانان زیادی به سمت استفاده از این فناوری شده است.

 

شاوردی، ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد که در بازه زمانی ساعت 24 تا 8 صبح برخلاف کاربران بسیاری از کشورها، حضور کاربران ایرانی در چت روم‌ها کاهش نشان نمی‌دهد.

 

دبیر علمی همایش تلفن همراه- سبک زندگی با تاکید بر اینکه ایران در استفاده از نرم افزار وایبر بین کشورهای اول تا چهارم است، خاطر نشان کرد: تلفن همراه به دلیل کاربری آسان و در دسترس بودن موجب افزایش گرایش جوانان به آن شده است.

 

وی بررسی ابعاد مثبت و منفی این گرایش را اهداف این همایش نام برد و یادآور شد: همایش تلفن همراه- سبک زندگی در روزهای 30 و 31 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد که در روز اول مقالات پذیرش شده ارائه خواهد شد و در روز دوم 3 کارگاه آموزشی در خصوص تلفن همراه برگزار می‌شود.

 

مدیر گروه جامعه شناسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی برگزاری نمایشگاه را از برنامه‌های دیگر این همایش ذکر و اضافه کرد: محل برگزاری این همایش متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

شاوردی، با تاکید بر کاربردی شدن یافته‌های این همایش دو روزه،‌خاطر نشان کرد: در این راستا درصدد هستیم تا دستاوردهای این همایش در مراکز علمی و تحقیقاتی و دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گیرد ضمن آنکه در تلاش هستیم تا با تعامل با وزارت آموزش و پرورش و شهرداری با مخاطبان که جوانان و نوجوانان هستند به صورت مستقیم گفت‌وگو داشته باشیم

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]