کد خبر : 2421 شنبه 02 اسفند 1393 - 12:18:28
تعطیلی-نیروگاه-اتمی-برزیل-به-دلیل-مشکلات-فنی

تعطیلی نیروگاه اتمی برزیل به دلیل مشکلات فنی

سیناپرس: یکی از دو نیروگاه اتمی برزیل که در مجموع سه درصد انرژی الکتریکی این کشور را تامین می کنند از روز پنج شنبه به دلیل نقص فنی در سیستم خنک کننده ؛ از کار افتاده است . تلاش ها برای رفع مشکل پیش آمده ادامه دارد .

یکی از دو نیروگاه اتمی اصلی کشور برزیل پس از شناسائی یک نقص فنی ، غیر فعال شده و از کار افتاد . به گزارش منابع خبری ، این حادثه در روز پنج شنبه گذشته رخ داده و شرکت اپراتور اداره کننده  این راکتور ، دلیل این موضوع را از کار افتادن  سیستم خنک کننده راکتور اتمی ، عنوان کرده است .  

در همین زمینه سخنگوی شرکت ایالتی الکترو نوکلیر Eletronuclear با بیان جزئیات بیشتری ، عدم کارکرد صحیح دستگاه متراکم کننده یا condenser  راکتور آنگرا یک  ( Angra 1 ) را دلیل اصلی از کار افتادن راکتور اتمی مذکور  اعلام کرده و  افزود : اقدامات فنی لازم جهت تعمیر و به راه اندازی مجدد این راکتور در حال انجام است .

گفتنی است در حال حاضر در حدود سه درصد انرژی الکتریکی کشور برزیل از طریق نیروگاه های اتمی تولید شده و این نیروگاه ها شامل دو راکتور آبی با نام های آنگارا هستند . چندی پیش دولت برزیل پروژه ساخت سومین نیروگاه اتمی خود را آغاز کرد و قرار است این نیروگاه که ساخت آن از سال 2010 آغاز شده است تا پایان سال 2018 آماده بهره برداری شود . لازم به توضیح است که ساخت و راه اندازی این نیروگاه بر عهده شرکت الکترو نوکلیر Eletronuclear  است که  تنها شرکت اتمی کشور برزیل محسوب شده و مدیریت نیروگاه های فعلی را نیز بر عهده دارد .

در حال حاضر کلیه مراحل اکتشاف و استخراج منابع اورانیوم در انحصار دولت مرکزی این کشور بوده و توسط سازمان Indústrias Nucleares اداره و کنترل می شود ، البته دولت این کشور آمریکای جنوبی به تازگی خبر از امکان ایجاد مشارکت بخش خصوصی در این حوزه داده است .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]