گزارش تصویری از بزرگترین و کوچکترین خانه دنیا

کد خبر : 2334 پنج شنبه 30 بهمن 1393 - 23:48:38

کوچکترین خانه دنیا یا کلبه شیفر در حقیقت یک خانه کامل است که به تمامی تجهیزات قابل انتظار از یک محیط داخلی مجهز است ، این خانه دارای یک سرویس آشپزخانه از جنس استیل استنلس، انبار مستقل و حتی ایوان جداگانه است .

سالها پیش کودکی رویا پرداز در شهر سباست پول در ایالت کالیفورنیا در کشور آمریکا تصمیم گرفت تا رویای کودکی خود را همیشه به همراه داشته باشد تا بتواند روزی در رویای خود زندگی کند، این کودک رویای یک خانه مستقل را در سر داشت ولی در همان کودکی نیز این خانه مستقل را با ابعادی کوچک و فانتزی در ذهن خود ترسیم می کرد، به این ترتیب زمان برای این کودک سپری شد و به تدریج او نیز از کودکی به نوجوانی و از نوجوانی به جوانی رسید ولی این رشد با رشد ابعاد رویای او همراه نبود، این مرد جوان که جی شیفر Jay Shafer  نام دارد سرانجام توانست به رویای خود برسد و خانه زیبای خود را بسازد ولی نکته جذاب این بود که این خانه تنها رویای او به حساب نمی آمد بلکه همه جهان می توانستند به این خانه نگاهی متفاوت داشته باشند زیرا کلبه کوچک جی شیفر کوچکترین خانه حال حاضر دنیا به حساب می آید .

کلبه شیفر در حقیقت یک خانه کامل است که به تمامی تجهیزات قابل انتظار از یک محیط داخلی مجهز است ،  این خانه دارای یک سرویس آشپزخانه از جنس استیل استنلس، انبار مستقل و حتی ایوان جداگانه است . ولی جالب ترین نکته این است که این خانه ابعاد دقیق 96 فوت مربع برابر با 8 متر و 90 سانتی متر مربع دارد و تمامی این امکانات در فضایی جای داده شده اند که شاید از محیط سرویس بهداشتی بسیاری از خانه ها کوچکتر باشد. این خانه زیبا از منظره بیرونی خود به هیچ عنوان نشانگر ابعاد کوچک خود نیست زیرا یک شیروانی چوبی، دو پنجره زیبا و یک سری نرده چوبی در مقابل شما قرار خواهد داشت که به شدت چشم نواز هستند و تنها ممکن است از کم بودن سطح مقطع خانه تعجب کنید ولی هنگامی که از زاویه های دیگر به خانه شیفر نگاه می کنید در خواهید یافت که این خانه از همه جهات سطح مقطعی کوچک دارد، جالب اینجاست که مسیر دست رسی به این خانه کاملا مانند مسیر دسترسی به خانه های عادی است و یک راه پیاده روی زیبا در چمن نیز در  ورودی این کلبه را به خیابان اصلی متصل می سازد تا بنا به گفته سازنده خانه کوچک بودن آن موجب دور افتادگی رویای کودکی از مردم جهان نشود .

در نقطه مقابل خانه شیفر نیز باید  به کشور انگلستان سری بزنیم و به منطقه یورک شایر در این کشور سفر کرد . جائی که بزرگترین خانه یا به عبارتی قصر جهان در آن قرار دارد .  این قصر بزرگ که در سطح جهانی با نام قلعه ویندسور نامیده می شود دارای مساحت غیر قابل باور 484 هزار فوت مربع برابر با چهل و پنج هزار متر مربع است! این قصر بزرگ دارای یک ساختار زیبای سنگی است که در طول سالیان متمادی بارها مورد مرمت و تغییرات جزئی ، کلی و ظاهری قرار گرفته است ، منظره بیرونی این امارت به شدت با ابهت است و شاید از هر فاصله ای در شهر بتوانید تحت تاثیر ابهت این بنا قرار بگیرید . این خانه دارای یک هزار اتاق خواب است . کاخ ویندسور در سالیان گذشته به جای کاخ باکینگهام به عنوان محل اقامت خاندان سلطنتی انگلستان به کار می رفته است و  ملکه الیزابت دوم در سال 1952 نخستین خانه خود را این خانه بزرگ می دانسته است .

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]