کد خبر : 1964 یکشنبه 26 بهمن 1393 - 02:33:09
آمار-ترسناک-از-بیماری‌های-روانی-به-خاطر-جوش-صورت-در-انگلیس-

آمار ترسناک از بیماری‌های روانی به خاطر جوش صورت در انگلیس

جوش یا آکنه صورت یک عارضه است که در صورت ماندگاری طولانی مدت می‌تواند بر روحیه و اعصاب افراد اثر منفی بگذارد و این مسئله بویژه در کشور انگلستان مسئله ساز شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران بر اساس یک تحقیق تکان دهنده در کشور انگلستان از هر 5 فرد مبتلا به آکنه صورت یک نفر به خاطر این مشکل تمایل به خودکشی دارند.
 
گفتنی است، بر اساس این تحقیق در حدود 50 درصد از کسانی که به آکنه صورت مبتلا هستند در طول عمر خود با کنایه‌های زبانی از سوی اقوام، دوستان و همکاران خود مواجه شده‌اند.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند، از هر 5 فرد مبتلا به آکنه در کشور انگلستان یک نفر موقعیت ازدواج خود را از دست می‌دهد و یا دچار مشکلاتی مانند طلاق می شود چون همسر او نمی‌تواند آکنه‌های صورت را تحمل کند.
 
بر‌اساس نظر سنجی صورت گرفته توسط پژوهشگران از افراد مبتلا به آکنه در حدود 10 درصد از آنها از محل کار خود به دلیل داشتن آکنه به صورت ناعادلانه اخراج شده‌اند.
 
این نظر سنجی بر روی بیش از 2 هزار و 299 فرد داوطلب که دچار جوش بوده‌اند صورت گرفته است.
 
این افراد دچار جوش‌های سر سیاه و سر سفید، جوش‌های چرکی و همینطور جوشگاه ناشی از بروز جوش بوده‌اند.
 
کارشناسان روانشناسی اعتقاد دارند وجود آکنه صورت یک مشکل جدی برای اعصاب افراد است و می‌تواند به شدت بر اعتماد به نفس افراد تأثیر بگذارد.
 
کارشناسان به افرادی که دچار آکنه صورت هستند توصیه می‌کنند علاوه بر استفاده از خدمات پزشکان و متخصصان پوست و مو از خدمات روانشناسی برای تثبیت روحیه خود در حین درمان استفاده کنند.
 
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]