کد خبر : 1849 جمعه 24 بهمن 1393 - 11:26:56
ساخت-دستگاه-تولید-آب-از-رطوبت-هوا-در-شیلی

ساخت دستگاه تولید آب از رطوبت هوا در شیلی

سیناپرس: دانشمندان کشورشیلی موفق به ایجاد تغییراتی در دستگاه های سازنده آب شده اند که به آن ها این امکان را می دهد که از طریق فشرده ساختن هوا قادر به تهیه آب آشامیدنی باشند . هزینه ساخت این دستگاه جدید بسیار کمتر از نمونه های پیشین است .

سینا پرس : پژوهشگران و مهندسین اهل کشور شیلی در آمریکای جنوبی موفق به طراحی و ساخت دستگاهی شده اند که می تواند با متراکم کردن هوا و بالا بردن چگالی آن ، آب تولید کند . این دستگاه بر خلاف نمونه های پیشین خود ، بسیار ارزان قیمت و ساده بوده و امکان استفاده گسترده از آن در مناطق دور دست وجود دارد . سازندگان و طراحان دستگاه فوق ، اعلام کردند این دستگاه می تواند حتی در شرایط آب و هوای خشک و گرم نیز آب مورد نیاز منازل را تامین کند .

در همین راستا هکتور پینو Hector Pino مدیر ارشد این پروژه و از طراحان اصلی دستگاه تولید کننده آب از هوا به خبرگزاری فرانسه گفت : این دستگاه یک راه حل مناسب جهت استفاده در منازل مسکونی و تامین آب آشامیدنی در سراسر دنیا محسوب می شود .

وی در این مورد خاطر نشان کرد : در حقیقت این دستگاه ساخته شده توسط ما یک اختراع جدید محسوب نمی شود بلکه ما تنها توانستیم در سیستم هائی که پیش از این و با همین هدف تهیه شده بودند ، تغییراتی را اعمال کرده و هزینه های ساخت دستگاه را کاهش داده و عملکرد آن را بهبود ببخشیم . این دستگاه در مناطق دور افتاده قابلیت کاربری داشته و هزینه آن در حدود 300 دلار است .

این موضوع از این منظر دارای اهمیت است که بر اساس اطلاعت و آمارهای ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی ، در حدود 748 میلیون نفر در سراسر دنیا به آب آشامیدنی دسترسی نداشته و آب مورد مصرف بیش از 1 میلیارد و 800 میلیون نفر از مردم دنیا فاقد استانداردهای لازم بوده و گاهی با فاضلاب مخلوط است .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]