کد خبر : 1667 دوشنبه 20 بهمن 1393 - 09:20:56
اگر-به-مغزها-اهمیت-بدهیم-در-جنگ-اقتصادی-پیروز-می-شویم

اگر به مغزها اهمیت بدهیم در جنگ اقتصادی پیروز می شویم

معاون علمی و فناوی رییس جمهوری گفت: اگر بتوانیم با ایده پیش برویم و به دنبال کشف باشیم، همان طور که در جنگ تحمیلی به موفقیت های چشمگیر دست یافتیم شاهد موفقیت درعرصه جنگ اقتصادی امروز هم خواهیم بود.

به گزارش مهر، سورنا ستاری  امروز در مراسم تجلیل از حماسه سازان پدافند هوایی کشور که در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا برگزار شد با اشاره به رشادت ها و ابتکارات قهرمانان دفاع مقدس در عملیات والفجر 8، این عملیات را آموزنده، مبتکرانه و غیرقابل باور برای دیگران یاد کرد و افزود: از مطالعه اسناد این عملیات، ایده‌ها و انگیزه‌های بسیار خوبی می توان گرفت که نگاه نوآورانه و خلاقانه و بهره‌مندی از تفکر از مهم ترین بارزه‌های این عملیات است. 

وی بیان کرد: حتی تصور ابتکارات و رشادت های انجام شده توسط حماسه‌سازان پدافند هوایی کشور دشوار است اما در شرایط آن زمان جنگ با خلاقیت و نوآوری می‌شد به چنین موفقیت‌هایی دست یافت .
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، جسارت، خلاقیت و استفاده خلاقانه از امکانات موجود را برای شرایط امروز کشور را درس آموز عنوان کرد و گفت: باید از این نوع نگاه توسط رزمندگان دلاورمان درس‌های زیادی بگیریم چرا که امروز نیز در مدیریت کشور به نوآوری و خلاقیت نیاز داریم

وی خاطرنشان کرد: آن چیزی که مهم است درک اهمیت مغزهاست و باید بدانیم که مغزها هستند که ابزارها را می‌سازندو اگر بتوانیم با ایده پیش برویم و به دنبال کشف باشیم، همان طور که در جنگ تحمیلی به موفقیت های چشمگیر دست یافتیم شاهد موفقیت درعرصه جنگ اقتصادی امروز هم خواهیم بود. 

رییس بنیاد ملی نخبگان، نوآوری و کشف را روح حاکم بر نگرش قهرمانانه فرماندهان دفاع مقدس و نیروی هوایی عنوان کرد و ادامه داد: آن‌چه ما را در آن برهه حساس، موفق کرد، کشف و شناخت تفکر دشمن، ابتکارها و نوآوری‌ها بود و بهترین استفاده از کم‌ترین امکانات در هشت سال دفاع مقدس نشان داد که بهره‌مندی از فکر، نوآوری و دانش در سخت ترین شرایط، موفقیت را به دنبال خواهد داشت.

ستاری با بیان اینکه پول نفت اقتصاد ما را به شدت وابسته کرده است و در چنین شرایطی اگر نفت و پول خام فروشی آن نباشد کشور زمین می خورد، گفت: باید بدانیم که ظرفیت های ما زیر زمین نیست و در مغز جوانان است. باید جوانان را جدی بگیریم و سیستم خلاقیت و نوآوری را در کشور عملیاتی کنیم.

وی افزود: اکنون 5/4 میلیون دانشجو در کشور داریم که اگر فضای مناسب برای آنان فراهم سازیم و برای حضور آنان در بخش خصوصی و فعالیت در عرصه دانش بنیان فرهنگ سازی کنیم، می توانیم در راستای برآوردن نیازهای کشور، خدمت کنیم و کل اقتصاد کشور را تحت تاثیر موضوع دانش بنیان قرار دهیم. 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]