کد خبر : 1561 یکشنبه 19 بهمن 1393 - 09:05:59
اختراعاتی-برای-زندگی-امروز

اختراعاتی برای زندگی امروز

سیناپرس: دانشمندان و پژوهشگران در حوزه های مختلف علم و فناوری ، به صورت مداوم اختراعات جدیدی ثبت می کنند که هر یک می تواند به نوبه خود زندگی بشر را متحول کرده و تغییرات گسترده ای در سبک زندگی ایجاد کند .

سینا پرس : هراز چندگاه در رسانه های مختلف جهان ،بهترین اختراعات علمی و فنی و حتی در برخی موارد سرگرم کننده، انتخاب و معرفی می شوند. در این گزارش به ده نمونه از برترین اختراعات جدید پرداخته می شود.

منبع


 

no-alt

تخته شناور هندو (Hendo Hoverboard) : این تخته شناور فقط می تواند در حد یک اینج (2.54 سانتیمتر) یا کمی بیشتر، بالاتر از سطح زمینی مسطح از جنس مس یا آلومینیوم که موادی رسانا هستند ، شناور شود . تا کنون ده نمونه از این اسکیت ها برای کسانی که سفارش داده اند ، ساخته شده است .

no-alt

شرکت خودروسازی آلمانی BMW ، به طراحی و ساخت خودروی الکتریکی BMW i3 پرداخته است.

no-alt

فضاپیمای سوپر اسمارت Mangalyaan : طراحی و توسعه این فضاپیما (Mangalyaan Supersmart Spacecraft) توسط سازمان تحقیقات فضایی هند انجام شده است .

no-alt

راکتور همجوشی هسته ای بتا (High-beta fusion reactor):این اختراع توسط شرکت Lockheed Martin طراحی و ساخته شده است . این شرکت در ماه اکتبر اعلام کرد که با دستیابی به فن آوری جدید قادر خواهد بود تا رآکتورهای همجوشی فشرده کوچک به اندازه بخش بار یک کامیون را بسازد .

no-alt

برق بدون سیم Witricity :تکنولوژی خاص این وسیله شامل یک پلاگین سیم پیچ است که یک میدان مغناطیسی ایجاد کرده و برق وسایلی را که در شعاع دو و نیم متری آن قرار دارند ، تامین می کند .

no-alt

چاپگر سه بعدی ویژه (3-D Printers for Everything):این دستگاه می تواند اشیاء را از نقشه های دیجیتالی با لایه بندی پلاستیکی و یا مواد دیگر بسازد .

no-alt

ساعت اپل (Apple Watch):در واقع یک کامپیوتر کوچک با صفحه نمایشی لمسی و دکمه های فیزیکی است که علاوه بر ارائه زمان درست و دقیق ، می توان از آن برای ارسال پیام کوتاه استفاده کرد ، همانند GPS موقعیت مکانی را شناسائی کرده ، برای به دست آوردن اطلاعات لازم در تناسب اندام آن را به کار برد و حتی می توان توسط آن برای پرداخت پول به صورت بی سیم و از راه دور اقدام کرد .

no-alt

تلفن همراه هوشمند Blackphone : از نرم افزاری برخوردار است که می تواند با رمزگذاری برای تماس تلفنی ، ارسال پیام و تاریخچه مرورگر در سطوح بسیار فراتر از گوشی های هوشمند معمولی ، از نظر امنیت عمل کند .

no-alt

دستگاه Coolest Cooler: این دستگاه قادر است ، مواد غذایی و نوشیدنی های مختلف را در خود جای داده و خنک نگه دارد . علاوه بر آن امکان مخلوط کردن مواد را نیز با یکدیگر دارد.

no-alt

دستگاه Lumo Lift :این دستگاه با تجزیه و تحلیل وضعیت بدن فرد ، او را نسبت به موقعیت ستون فقرات و نحوه خمیدگی بدنش آگاه می سازد .

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]