کد خبر : 15167 جمعه 13 شهریور 1394 - 12:56:59
معرفی-نسل-جدید-دوچرخه-های-هوشمند

معرفی نسل جدید دوچرخه های هوشمند

سیناپرس: بزرگترین نمایشگاه دوچرخه در جهان موسوم به نمایشگاه یوروبایک ، با هزار و سیصد شرکت کننده از 53 کشور با ارائه تازه ترین مدل های دوچرخه هوشمند در آلمان برگزار شده است.

نمایشگاه یوروبایک (Eurobike) که بزرگترین نمایشگاه دوچرخه در جهان محسوب می شود، در شهر فردریشهافن (Friedrichshafen) در جنوب آلمان برگزار شد .

در این نمایشگاه هزار و 300 شرکت کننده از 53 کشور حضور داشتند که تازه ترین مدل های دوچرخه را با تمرکز بر دوچرخه های هوشمند و کاربرد اپلیکیشن های شبکه ای و چند رسانه ای در آن ها و لوازم جانبی این وسائل نقلیه ، به نمایش گذاشتند.

سیستم کوبی (Cobi system) دوچرخه ای بوده که از بخش های هوشمند خودروی های الکتریکی برخوردار است . این دوچرخه شامل یک کنترل مرکزی است که آن را به تلفن هوشمند متصل کرده و بسیاری از سیستم های دوچرخه و تلفن هوشمند را به صورت متمرکز در اختیار دوچرخه سوار قرار می دهد. این دوچرخه به یک سرعت سنج دیجیتال ، مسیر یاب جی پی اس ، دستگاه ضد سرقت و همچنین دستگاه شارژ تلفن همراه مجهز است.

یکی دیگر از دوچرخه هایی که در این نمایشگاه عرضه شده است، کوریتک لایف باک (corratec lifebike) نام دارد. این دستگاه یک ابزار آموزشی بوده که برای افرادی با اضافه وزن بالا و یا افرادی که از مشکلات قلبی – عروقی رنج می برند ، ساخته شده است . در واقع این دوچرخه به افراد مبتلا به بیماری های قلبی کمک می کند تا به وضعیت طبیعی خود باز گردند . این دوچرخه به دستگاه سنجش ضربان قلب و مانیتور پزشکی برای اینگونه بیماران مجهز است.

کوچکترین جی پی اس یا جهت یاب ماهواره ای مخصوص دوچرخه موجود در بازار توسط Lezyne طراحی و ساخته شده که به اندازه یک قوطی کبریت است . این دستگاه کوچک در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است . قابل توجه است که این دستگاه کوچک با اتصال به دستگاه های بلوتوث هوشمند می تواند، قدرت و ضربان قلب را اندازه گیری کند . همچنین با اتصال به یک گوشی همراه هوشمند می تواند دریافت تماس تلفنی ، ایمیل و یا پیامک را به کاربر اطلاع دهد.

دوچرخه ایتالیایی Neox با مجموعه ای از دوچرخه های الکتریکی در نمایشگاه یورو بایک شرکت کرده است. در این دوچرخه تمام اجزای الکترونیکی در بخش میانی و محفظه زنجیر آن قرار دارد. جعبه دنده آن دارای هشت دنده تنظیم سرعت و موتور است. این دوچرخه برنده جایزه نمایشگاه یورو بایک شده است.  

مدیرعامل و مالک شرکت نئوکس (Neox) در رابطه با این دوچرخه می گوید: « به طور مثال یکی از دنده ها در عرض چند ثانیه چرخ عقب را آزاد می کند. زنجیر این دوچرخه کاملا پوشیده شده است و هرگز دست های کاربر را کثیف نمی کند. دوچرخه دارای دزدگیر با شماره کد است و در صورت دزدی چرخ های آن قفل شده و دیگر دوچرخه حرکت نمی کند. »

در بخشی از نمایشگاه لوازم و قطعات جانبی مرتبط با دوچرخه و دوچرخه سوار به نمایش گذاشته شده که بخش مهمی به نظر می رسد. در این بخش جوراب های ضد آب به نام Vaude ، شورت هایی ساخته شده از تورهای ماهیگیری قدیمی و ضربه گیرهایی که از بازیافت تفاله قهوه تهیه شده، به نمایش گذاشته شده است. از دیگر وسائلی که در این نمایشگاه مشاهده می شود، کت های شبرنگ ویژه دوچرخه سواران بوده که ضد آب است و رویه صد در صد شب تاب دارد.

عینک یو وی UV عینکی مناسب برای افرادی است که در زمان دوچرخه سواری نیازمند استفاده از عینک های آفتابی هستند. این عینک در یک دهم ثانیه به تغییرات نوری واکنش نشان می دهند.

صندلی دوچرخه سیتی لاک (Seatylock) یکی دیگر از فن آوری های جدیدی است که در این نمایشگاه عرضه شده است. این صندلی در زمان لازم در عرض چند ثانیه به قفل تبدیل شده و دوباره می تواند در پانزده ثانبه به حالت صندلی باز گردد. این صندلی در پایان سال جاری با قیمت 150 یورو وارد بازار خواهد شد.

از دیگر لوازم جانبی قابل توجهی که در این نمایشگاه عرضه شده می توان به دستگاهی برای حمل دوچرخه در عقب خودرو که به بالابر الکتریکی مجهز است، اشاره کرد. این دستگاه قادر به حمل محصولات خیلی سنگین نیز است.

منبع
 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]