چلمین روز بدون فوتی کرونا در فارس رقم خورد

به گزارش سینا پرس فارس، با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۰۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۵۷ هزار و ۵۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۲۳۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است و همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۶۷ هزار و ۳۳۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۹۳۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۰ هزار و ۲۴۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۳۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا