کد خبر : 14117 جمعه 30 مرداد 1394 - 23:00:00
گزارش-تصویری-از-طرح-های-مفهومی-شهرهای-شناور

گزارش تصویری از طرح های مفهومی شهرهای شناور

سیناپرس: یک شرکت بزرگ در یک مسابقه طراحی از تمامی طراحان جهان خواسته بود تا پروژه های خود در زمینه ساخت شهرهای شناور را به این شرکت ارسال کنند که در ادامه می توانید تعدادی از برترین طرح های ارائه شده را مشاهده کنید.

گرمایش زمین موجب آب شدن یخ های قطبی و بالاتر رفتن سطح آب دریاها می شود، از سوی دیگر نیز جمعیت انسان ها در حال رشد است ولی زمین های موجود در این سیاره، رشد نخواهند کرد. به این ترتیب یافتن راه حلی مناسب برای آینده سکونت بشری امری بسیار مهم محسوب می شود.

در این گزارش تصویری می توانید طرح های برگزیده مسابقه طراحی شهرهای شناور را مشاهده کنید. در این مسابقه، تمامی طرح ها باید به شکلی طرح ریزی می شدند که ساختار کامل شهری را در خود جای داده باشند و علاوه بر آن شرایط آب نیز بر روی آنها تاثیر گذار نباشد. این به این معنی بود که علاوه بر طراحی اصول شهری و خانه سازی، فکر کردن به یک برنامه ویژه برای مهار تنش ها و حرکات آب نیز از جمله موارد مورد نیاز برای ارائه یک پروژه کامل بود.

در این مسابقات شرکت های نامدار فراوانی حضور داشتند. می توان از میان مهم ترین نام های حاضر در این رقابت ها به شرکت هایی مانند آمازون، انویدیا، گوگل، اپل و سی استید (Seastead)، اشاره کرد که همگی طرح هایی خیره کننده را به معرض نمایش قرار دادند. در ادامه می توانید تصاویر برترین طرح های ارائه شده در این رقابت ها را مشاهده کنید.

شایان ذکر است که این رقابت ها به میزبانی شرکت سی استید برگزار شده بود و خود این شرکت نیز طرح های بسیار جذابی را در این رقابت ها ارائه کرد. این نوع از شهرسازی می تواند در آینده ای نه چندان دور به راه حلی مناسب برای کنترل سکونت دادن جمعیت کره زمین تبدیل شود.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]