همکاری جامع پژوهشکده سرطان معتمد و پژوهشکده علوم بهداشتی

دکتر علی منتظری، رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در دیدار رییس و معاونان و جمعی از مدیران پژوهشکده سرطان معتمد با اشاره به دستاوردها و ثمرات ورود جهاد دانشگاهی به حوزه سرطان پستان و اقدامات موثر پژوهشکده سرطان معتمد در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان پستان و کمک به بهبود کیفیت زندگی بیماران و بهبودیافتگان، توصیه‌هایی را در جهت برگزاری هر چه بهتر پویش اکتبر ارایه کرد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ادبیات صحیح و گزاره‌های علمی در اطلاع‌رسانی در خصوص این بیماری نیز مساله مهمی است که می‌تواند در آگاهی‌رسانی صحیح و موثر به جامعه بسیار موثر باشد.

دکتر منتظری با بیان این که سرطان پستان صرف نظر از سلامت فرد، روابط جنسی، اشتغال و انجام وظایف مادری را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد، تصریح کرد: در کنار درمان سرطان باید به افزایش کیفیت و چگونگی بازگرداندن بیمار و بهبود یافته به زندگی عادی هم توجه کرد. در این راستا ارتباط با بهبودیافتگان و انتقال تجربه‌های آنها به بیماران و ایجاد اطمینان از این که سرطان پستان قابل درمان است و فرد می‌تواند دوباره به زندگی عادی برگردد در تقویت روحیه و افزایش کیفیت زندگی هر دو گروه موثر است.

دکتر رامین صرامی فروشانی، رییس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی نیز در این جلسه با تاکید بر این نکته که این پژوهشکده، آگاهی‌بخشی به بانوان را در حوزه ارتقاء افزایش سلامت آنان رسالت خود می‌داند، افزود: طی چند سال گذشته پژوهشکده با برگزاری پویش سراسری ماه اکتبر و همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف سعی داشته تا با فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی سطح دانش بانوان کشور را در خصوص بهداشت و سلامت خود ارتقا بخشیده و رسالت خود را در این زمینه به درستی ایفا نماید.

چهارمین پویش سراسری ماه اکتبر با عنوان "پویش سراسری معتمد" امسال نیز همزمان با برنامه‌های جهانی ارتقاء افزایش آگاهی بانوان در زمینه سرطان پستان توسط پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا