آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو به روش الکترونیکی برگزار می شود

دوره های ۱۹۰ تا ۲۰۱ آزمون زبان انگلیسی پیشرفته تولیمو به روش الکترونیکی، برگزار خواهد شد.

آندسته از افرادی که متقاضی شرکت در آزمون هستند، می توانند در زمان مقرر که از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام می شود، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

جدول زمانبندی برگزاری آزمون تولیمو

 

ماه شماره دوره روزهای سه شنبه
مهر ۱۹۰ ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱
۱۹۱ ۲۶ مهرماه ۱۴۰۱
آبان ۱۹۲ ۱۰ آبان ماه ۱۴۰۱
۱۹۳ ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۱
آذر ۱۹۴ ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
۱۹۵ ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۱
دی ۱۹۶ ۱۳ دی ماه ۱۴۰۱
۱۹۷ ۲۷ دی ماه ۱۴۰۱
بهمن ۱۹۸ ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱
۱۹۹ ۲۵ بهمن ماه ۱۴۰۱
اسفند ۲۰۰ ۲ اسفندماه ۱۴۰۱
۲۰۱ ۱۶ اسفندماه ۱۴۰۱

داوطلبان لازم است منحصرا ً به مرکزی که در زمان ثبت نام آن را انتخاب کرده اند، مراجعه کنند و در سایر مراکز از آنها آزمون به عمل نخواهد آمد. (اسامی مراکز در سامانه ثبت نام اعلام شده است)

داوطلبان برای شرکت در جلسه آزمون باید ساعت: ۷:۳۰ صبح روز آزمون، به مرکز برگزاری که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند مراجعه کنند. شروع فرآیند آزمون در ساعت ۸:۰۰ صبح روز برگزاری خواهد بود و داوطلبان باید نیم ساعت قبل از شروع فرآیند آزمون در محل حوزه امتحانی مربوطه حضور داشته باشند. عدم حضور به موقع تا فرآیند آزمون و تأخیر بیش از ۱۵ دقیقه منجر به لغو آزمون داوطلب خواهد شد.

الف – شرایط و مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون:

از آنجائی که آزمون به صورت الکترونیکی و از طریق رایانه برگزار می شود، برای داوطلبان کارت ورود به جلسه آزمون پیشبینی نشده است و نیازی به ارائه کارت شرکت در جلسه آزمون در این روش نیست. داوطلبان باید با کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکسدار جدید یا گذرنامه) به حوزه امتحانی ذیربط مراجعه کنند.

آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (Tolimo)، شامل دو مرحله تستی و تشریحی است، که داوطلبان باید توسط رایانه (کامپیوتر)، پاسخ سؤالات تستی و همچنین متن مربوط به پاسخ سؤال تشریحی را، تایپ و ثبت کنند.

ب – بخش ها، تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آنها:

بخش های تستی: شامل ۱۰۵سؤال است و داوطلبان باید جمعا ً در مدت ۸۰ دقیقه به سؤالات پاسخ دهند.

بخش اول: ساختار و بیان نوشتاری(Structure and Written Expression): تعداد سؤالات ۳۵ سوال (۱۵ سؤال تکمیل جمله و ۲۰ سؤال شناسایی خطا)، مدت پاسخگویی ۲۲ دقیقه.

بخش دوم: درک مطلب شفاهی – شنیداری (Listening Comprehension): تعداد سؤالات ۳۵ سوال (قسمت A (۲۰ گفتگوی کوتاه): ۲۰سؤال؛ قسمت B (۲ گفتگوی طولانی): ۸ سؤال؛ قسمت C (۳ سخنرانی): ۷سؤال)، مدت پاسخگویی ۱۸دقیقه.

سؤالات بخش شنیداری (درک مطلب شفاهی) به صورت مستقل برای هر داوطلب از طریق هدست پخش خواهد شد و داوطلبان باید با توجه به متن سؤال که از هدست پخش می شود، نسبت به انتخاب یکی از چهار گزینه ای که در رابطه با سؤال مربوط به این بخش (درک مطلب شفاهی) است، اقدام کنند.

داوطلبان باید توجه داشته باشند، متن سؤالات شنیداری فقط یکبار پخش می شود و قابل تکرار نیست، لذا لازم است تمام حواس و دقت خود را برای شنیدن صوت منتشره به کار ببندند، تا ضرری متوجه آنان نشود.

بخش سوم: خواندن و درک مطلب (Reading Comprehension): تعداد سؤالات ۳۵ سوال، مدت پاسخگویی ۴۰ دقیقه

– بخش تشریحی: نوشتاری (Writing). شامل یک سؤال است که داوطلبان باید در مدت ۳۰ دقیقه از طریق رایانه (کامپیوتر) به سؤال مربوط پاسخ دهند. داوطلبان در این قسمت باید از مهارت تایپ جملات با کیبورد برخوردار باشند.

همراه داشتن ماسک ساده سه لایه (بدون فیلتر) برای داوطلبان الزامی است. مراکز آزمون موظف هستند از ورود داوطلبان به سالن آزمون، بدون ماسک خودداری کنند.

داوطلبان باید کارت شناسایی معتبر شامل: (کارت ملی هوشمند، شناسنامه عکسدار جدید یا گذرنامه) همراه داشته باشند.

داوطلبان باید از آوردن هرگونه وسایل اضافی شامل: نوشت افزار (خودکار، خودنویس، اتود، روانویس، کاغذ یاداشت و…)، کیف یا ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه و … اکیدا ً خودداری کنند. ممکن است محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه های امتحانی پیش بینی نشده باشد، حوزه های امتحانی مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل ندارند.

صحبت کردن با سایر داوطلبان یا رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم التحریر، نت (یادداشت)، … در جلسه امتحان به عنوان تقلب و تخلف محسوب می شود و باداوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری رفتار خواهد شد.

همراه داشتن هرگونه وسایل غیرمجاز شامل دستگاه های ارتباط الکترونیکی،تلفن همراه ولو بصورت خاموش، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند، هندسفری و یا ماشین حساب در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون های سراسری، موجب محرومیت از گزینش در آزمون می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا