چالش‌های بازار ملی و جهانی گیاهان دارویی معرفی می شود

سلسله نشست های کارگاه تجربه در بخش گیاهان دارویی و معطر برگزار می شود. رویدادهایی که به دنبال بررسی مشکلات و چالش‌های پیش‌روی کسب و کارهای فعال در این حوزه است.

این رویدادها با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. مهم‌ترین محورهای مدنظر در این نشست‌ها «آشنایی با فراز و نشیب‌های یک کسب و کار در بخش گیاهان دارویی و معطر»، «آشنایی با مسائل و چالش های دانش، صنعت وبازار گیاهان دارویی ومعطر ایران و جهان» و «هماهنگی و هم افزایی بین کنشگران این بخش» است.

نشستی که ۱۶ تیرماه سال ۱۴۰۱ به شکل حضوری و آنلاین با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، دانشجویان، فعالان این حوزه و علاقه‌مندان به عرصه گیاهان دارویی و طب سنتی و با همکاری کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار گل محمدی و گیاهان معطر و همکاری اتاق بازرگانی کاشان برگزار می شود.

پژوهشگران معتقدند که گیاهان دارویی یکی از ارزآورترین، اقتصادی‌ترین و اشتغالزاترین حوزه‌های فناورانه در دنیا محسوب می شوند به همین دلیل کشورهای پیشرفته‌ای چون فرانسه، آلمان، کانادا، آمریکا و چین سرمایه‌گذاری‌های خود بر روی گیاهان دارویی را افزایش داده‌اند.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران هم که کشوری دارای پیشینه تاریخی در صنعت گیاهان دارویی است می تواند با احیای این صنعت؛ می تواند بخشی از نیازهای اقتصادی خود را پاسخ دهد و با این صنعت دیرینه ثروت‌آفرینی و اشتغالزایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا