کد خبر : 12916 سه شنبه 13 مرداد 1394 - 10:53:13
اوباما-طرح-انرژی-های-پاکیزه-را-علنی-کرد

اوباما طرح انرژی های پاکیزه را علنی کرد

رییس جمهوری آمریکا آنچه را که بزرگترین و مهم ترین گام آمریکا تا امروز برای رسیدگی به معضل تغییرات آب و هوایی خواند علنی کرد.

به گزارش  ایرنا از رویترز، هدف از طرح انرژی پاکیزه که نمونه اصلاح شده طرح های قدیمی است، کاهش یک سومی گازهای گلخانه ای متصاعد شده از نیروگاه های برق ظرف 15 سال است.

تاکید قابل توجه بر تولید برق از انرژی بادی و خورشیدی و سایر منابع تجدید پذیر بخش مهمی از این طرح است.با این حال مخالفان این طرح در صنعت انرژی قول مقابله با آن را داده اند.
اوباما گفت: من قانع شده ام که هیچ مشکلی نیست که تهدیدی بزرگتر از این متوجه آینده سیاره ما کند.
نیروگاه های زغالی یک سوم انرژی مورد نیاز آمریکا را تامین می کند و صنعت تولید برق از زغال پایگاه قدرتمندی در کنگره به خصوص در میان جمهوری خواهان دارد. مخالفان طرح می گویند که آقای اوباما علیه زغال وارد جنگ شده است.
طرح جدید اوباما میزان تصاعد گازهای کربنی صنعت تولید برق را تا سال 2030 نسبت به سال 2005 به اندازه 32 درصد کم می کند.
اوباما گفت: ما اولین نسلی هستیم که عواقب تغییرات آب و هوایی را حس می کنیم و آخرین نسلی هستیم که قادر به انجام کاری در قبال آن خواهیم بود.
وی این طرح را از لحاظ زیست محیطی به حذف 166 میلیون اتومبیل از جاده ها تشبیه کرد و خواستار موضع گیری علیه تغییرات آب و هوایی به عنوان یک وظیفه اخلاقی شد.
اوباما این تصور را که طرح تازه نبرد با نیروگاه های زغالی است که باعث کاهش اشتغال خواهد شد را رد کرد و گفت در بخش هایی از آمریکا که به سرزمین زغال موسوم است سرمایه گذاری تازه صورت خواهد گرفت.
رییس جمهوری آمریکا گفت که تاکتیک های وحشت آفرین مخالفان او را از این طرح منصرف نخواهد کرد.
اوباما گفت: آمریکا پیشگام این مسیر خواهد بود، موضوع این طرح هم همین است. لحظه مناسب برای انجام کار درست و انجام کار درست برای فرزندانمان فرارسیده است. براساس این طرح برای هر یک از 50 ایالت آمریکا هدفی مشخص در زمینه کاهش گازها تعیین خواهد شد و هر ایالت باید پیشنهادی برای سازمان حفاظت از محیط زیست در مورد چگونگی دستیابی به هدف تنظیم کند.
اوباما در ویدئویی که کاخ سفید منتشر کرد گفت که محدودیت های تازه بر چندین دهه اطلاعاتی استوار است که نشان می دهد اگر اقدام نشود، آب و هوای شدیدتر و مشکلات سلامتی بیشتر در انتظار جهان خواهد بود.
اوباما گفت: تغییرات آب و هوایی مشکل نسل های آینده نیست. شاید قبلا این طور به نظر می رسید اما دیگر چنین نیست. وی گفت: دولت من نسخه نهایی طرح نیروی پاکیزه آمریکا را منتشر خواهد کرد. طرحی که بزرگترین و مهم ترین گامی است که تا به امروز در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی برداشته ایم. 

دموکرات ها معتقدند که مساله تغییرات آب و هوایی برگی برنده برای آنها در انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود چون نظرسنجی ها در سال های اخیر نشان داده که اکثریت آمریکایی خواهان اقدام برای جلوگیری از گرمایش زمین هستند.
نیروگاه های برق بزرگترین منبع تولید گازهای گلخانه ای در آمریکا هستند به طوریکه حدود یک سوم گازهای گلخانه ای از آنها متصاعد می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]