کد خبر : 12710 شنبه 10 مرداد 1394 - 16:00:27
-درختی-با-40-میوه-مختلف

درختی با 40 میوه مختلف

یکی از شیوه‌هایی که از گذشته‌های دور برای تکثیر و ازدیاد انواع مختلفی از گیاهان مورد نظر بوده، پیوند زدن است. برای بسیاری از گیاهان می‌توان از این روش استفاده کرد.

سم ون آکن، از استادان خوش ذوق رشته مجسمه سازی در دانشگاه سیراکیوز نیویورک در اقدامی جالب و ابتکاری با بهره گیری از روش پیوند، موفق به پرورش درختی عجیب شده است که می تواند بیش از 40 نوع میوه هسته دار مختلف از هلو تا زردآلو، شلیل و بادام تولید کند. در حقیقت این فرآیند نتیجه صبر و بردباری این استاد دانشگاه است. ون آکن در سال های متمادی، جوانه هایی از گونه های مختلف گیاهان را به درختی که به عنوان درخت پایه از آن نام برده، پیوند زده است. با آغاز فصل بهار جوانه هایی به رنگ بنفش، سفید و صورتی این درخت چهل میوه را می پوشاند و با آغاز فصل تابستان روی این درخت زیبا بیش از 40 نوع میوه مختلف تولید می شود.

این هنرمند در گفت وگو با نشنال جئوگرافیک می گوید: یکی از اهداف مورد نظر برای تولید درختی با چنین ویژگی هایی این است که بتوان در محیط های عمومی این درخت زیبا را به نمایش گذاشت. وقتی مردم آن را از نزدیک می بینند، آنچه بیش از هر ویژگی دیگری توجه ها را به خود جلب می کند انواع مختلف برگ ها با شکل ها و رنگ های گوناگون آن است. این درخت گل ها و برگ های زیبایی دارد و می توان آن را به یک رنگین کمان زیبا تشبیه کرد. این هنرمند نسخه های متعددی از این درخت را تولید کرده که در موزه ها، مراکز اجتماعی و مجموعه های خصوصی در آمریکا کاشته شده است.

هدف دیگر مورد توجه این هنرمند، تشویق مردم به تجدیدنظر در شیوه تولید مواد غذایی مورد نیاز آنهاست. کاشت درختی با توانایی تولید انواع مختلفی از میوه ها نشان می دهد می توان با بهره گیری از روش های سنتی در ازدیاد و تکثیر گیاهان به روش های جدیدی برای تولید انواع مختلف موادغذایی دست یافت.

منبع:جام جم آنلاین

کلید واژه ها: درخت میوه
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]