رییس ستاد اجرایی‌سازی سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم منصوب شد

کد خبر : 123069 چهارشنبه 21 مهر 1400 - 09:54:03

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در حکمی پرویز کرمی را به عنوان رییس ستاد اجرایی‌سازی سند ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم منصوب کرد.

سورنا ستاری در این حکم  آورده است: «نظر به ضرورت اجرا، هماهنگی و نظارت مستمر و مستقیم بر سند ملی توسعه فناوری های فرهنگی و نرم در چارچوب مفاد و مصوبات شورای ستاد در پرتو ارزش های متعالی اسلام و رعایت اصول و منشور اخلاقی دولت سیزدهم، جنابعالی را که از مراتب تعهد و تخصص در حوزه  فناوری های نرم، فرهنگی و صنایع خلاق برخوردارید با حفظ سمت دبیری ستاد به عنوان رییس ستاد اجرایی‌سازی این سند ملی منصوب می کنم.

ستاری در این حکم از از کرمی خواست با برنامه ریزی قوی و پویا، زمینه را برای افزایش کارایی، اثربخشی، هماهنگ سازی و توسعه ظرفیت ها در تحقق اهداف دولت سیزدهم فراهم کند.

سندی برای ارتقای جایگاه ایران

سند ملی توسعه فناوری های فرهنگی و نرم در چارچوب دستیابی به نظام نوآوری کارآمد صنایع فرهنگی و خلاق و ارتقای کمی و کیفی محصولات و خدمات فرهنگی و خلاق بومی تدوین شده است. تاکید بر  استفاده از دانش فنی و فناوری های مربوطه، بهبود فضای کسب و کار، افزایش بهره وری و رشد نوآوری های اجتماعی از اهداف اولیه و اصلی این سند است.

همچنین دستیابی به جایگاه نخست تولید و صادرات در منطقه، کسب سهمی از بازار در منطقه و حوزه بین‌الملل بخشی از اهدافی است که این سند دنبال می کند تا با انجام اقدامات لازم محقق شود.

کرمی در حال حاضر دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]