مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان؛

بيشترين بي توجهي در عدم استفاده از ماسك مربوط کدام مشاغل است ؟

کد خبر : 117363 شنبه 25 اردیبهشت 1400 - 15:15:39

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان از بی توجهی برخی شهروندان نسبت به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه عدم استفاده از ماسک توسط آنها گلایه کرد.

به گزارش خبرگزاری سیناپرس همدان، دکتر لیدا رفعتی اظهار کرد: وضعيت رعايت فاصله گذاری اجتماعی در پايانه مسافربري برون شهری، پليس 10 و مراكز پيشخوان و آرامستان ها مناسب نيست و 32 تا 45 درصد مراجعان به اين اماكن فاصله فيزيكي را رعايت نمی كنند.

وی ادامه داد: همچنين 63 درصد مراجعان به مطب ها، 75 درصد مراجعان به مراكز ورزشي، 76 درصد مراجعه كنندگان به سوپرماركت ها و 77 درصد مراجعه كنندگان به بيمارستان ها و مراكز جراحي اصل فاصله گذاري اجتماعي را رعايت كردند.

رفعتی خاطرنشان کرد: ميانگين رعايت بهداشت فردي در اماكن عمومي خدماتي طي يك هفته گذشته 87 درصد بوده كه كمترين رقم مربوط به پايانه مسافربري برون شهري با 71 درصد و سپس تالار هاي پذيرايي با 75 درصد و مراكز ورزشي با 77 درصد است.

وی با اشاره به ديگر نتايج حاصله از بررسي هاي انجام شده گفت: با وجود اينكه استفاده از ماسك توسط خدمات دهندگان همواره مورد تاكيد است، اما 18 درصد آن ها نسبت با اين هشدار توجهي نداشتند كه بيشترين بي توجهي در استفاده از ماسك مربوط به تالار هاي پذيرايي با 75 درصد، مراكز ورزشي با 77 درصد و نانوايي ها با 78 درصد است.

وي گفت: در يك هفته گذشته پنج هزار و 294 مورد بازرسي از مراكز خدماتي، صنايع، اماكن عمومي، مراكز تهيه و توزيع موادغذايي منتخب استان همدان انجام شده كه 737 واحد متخلف به علت بي توجهي به شيوه نامه هاي بهداشتي به مرجع قضايي معرفي و 37 واحد نيز پلمب شد.بي توجهي 21 درصد مردم به رعايت فاصله گذاري

مدير سلامت محيط و كار معاونت بهداشتي دانشگاه همچنين ميزان رعايت بهداشت و حفاظت فردي را 87 درصد و رعايت تهويه مناسب در مراكز خدماتي، صنايع، اماكن عمومي، مراكز تهيه و توزيع موادغذايي منتخب استان را 80 درصد بيان كرد.

گزارش: نفیسه پاکیزه

 

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]