کد خبر : 11625 سه شنبه 23 تیر 1394 - 10:14:13
آلودگی-هوا-،-از-عوامل-بیماری-های-قلبی

آلودگی هوا ، از عوامل بیماری های قلبی

سیناپرس: رییس انجمن آترواسکلروز ایران با بیان اینکه ابتلا به بیماری های قلبی عروقی عوامل متعددی دارد، گفت: آلودگی هوا، مصرف دخانیات و تغذیه نامناسب از جمله عوامل ابتلا به بیماری های قلبی به شمار می رود.

 دکتر مسعود قاسمی افزود: افزایش سن، عوامل ژنتیکی، چربی، فشار و قندخون بالا نیز از دیگر عوامل دخیل در ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.وی با بیان اینکه بیماری های قلبی و عروقی نخستین عامل مرگ و میر در دنیا محسوب می شوند، اظهار کرد: ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و آمار ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در کشور بالا است.

قاسمی افزود: البته طی چند سال گذشته روند تشخیص بیماری های قلبی و عروقی در کشور بسیار خوب بوده و این روند نشان دهنده آن است که مبتلایان بهتر شناسایی شده و تحت درمان قرار می گیرند، بنابراین یک علت بالا بودن آمار را می توان در بهتر شدن امر تشخیص دانست.
رییس انجمن آترواسکلروز ایران در مورد اهمیت تزریق واکسن آنفلوآنزا به بیماران قلبی عروقی گفت: بهتر است بیماران قلبی و عروقی در فصل پاییز این واکسن را تزریق کنند تا دچار مشکل نشوند.
بر اساس این گزارش، هفدهمین کنگره سراسری تازه های قلب و عروق به همت انجمن آترواسکلروز ایران از 31 شهریور تا سوم مهر ماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]