جدیدترین دستاورد نورالینک؛

میمونی که با مغزش روی نمایشگر پینگ پنگ بازی می کند

کد خبر : 115881 جمعه 20 فروردین 1400 - 12:35:41

محققان شرکت نورالینک در جدیدترین دستاود خود تراشه مغزی در یک میمون ماکاک نصب کردند که به این حیوان اجازه داد با استفاده از مغزش روی نمایشگر پینگ پنگ بازی کند.

 چندی قبل ایلان ماسک در آخرین گزارش خود از فعالیت‌های جدید شرکت نورالینک (شرکتی که مشغول توسعه فناوری اتصال مغز انسان به رایانه است) از نصب تراشه در مغز یک خوک خبر دارد.

اکنون این شرکت در گزارشی از پیشرفت خود میمون ماکاکی به نام «پیجر» را نشان داده که یکی از تراشه‌های «لینک» در مغز آن نصب شده و مشغول بازی پینگ پنگ است. نخست نشان داده می‌شود این میمون با استفاده از یک ابزار مخصوص بازی رایانه‌ای مشغول بازی پینگ پنگ است اما طبق گزارش، میمون به تدریج از مغز خود به عنوان یک ارتباط بی سیم استفاده می‌کند.

این شرکت در یک پست وبلاگی همراه این گزارش اعلام می‌کند دستاورد امروز بر پایه چند دهه تحقیق است که به توسعه سیستم‌هایی منجر شد که چند صد الکترود را بهم متصل می‌کردند. این الکترودها برای اتصال دهنده فیزیکی از طریق پوست لازم بودند. این در حالی است که تراشه N۱ Link این شرکت ۱۰۲۴ الکترود دارد.

طبق گزارش نورالینک هدف این شرکت ایجاد یک سیستم ایمن و تاثیرگذارBMI کلینیکی است که به طور بی سیم کار می‌کند و کاربرانی که این تراشه در بدن آنها ایمپلنت شده می‌توانند خود آن را به کار بیندازند و تعداد الکترودها را برای افزایش ظرفیت پذیرش اطلاعات ارتقا دهند.

ماسک مانند همیشه در توییت های خود کمی غلو کرده و نوشته: نخستین محصول نورالینک به فرد دچار فلج اجازه می‌دهد با استفاده از مغزش، سریع‌تر از یک فرد عادی که انگشتش را به کار می‌گیرد، از موبایلش استفاده کند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]