نیمکت هوشمندی که گوشی شارژ می کند

طراحان استارتاپ مجارستانی "کوبه"(Kuube) یک نیمکت هوشمند سازگار با محیط زیست و مفید طراحی کرده‌اند که دارای وای‌فای، درگاه‌های شارژ و همچنین یک صفحه نمایش است که همگی از طریق صفحه‌های خورشیدی آن تأمین نیرو می‌شوند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که روی آن بنشینید و از خدمات آن بهره ببرید.

این "نیمکت هوشمند" در سه اندازه عرضه می‌شود و بیشتر برای مراکز شهری طراحی شده است. هر نیمکت کم و بیش مجهز به خدمات مشابه است که اکثراً تنها از نظر اندازه متفاوت هستند.

همه این نیمکت‌های هوشمند مجهز به درگاه‌های یواس‌بی، شارژرهای بی‌سیم و عملکرد وای‌فای هات‌اسپات هستند. هر سه‌ نیمکت هوشمند به لطف صفحات خورشیدی شارژ می‌شوند که باعث می‌شود آنها به راحتی متحرک و قابل جابجایی باشند.

این نیمکت هوشمند "کوبه اکو"(Kube Eco) نام دارد که در بین این سه نیمکت، کوچکترین است. این نیمکت یک نیمکت سه نفره است که مجهز به دو پورت یواس‌بی و یک شارژر بی‌سیم است و مانند دو نیمکت دیگر به لطف وای‌فای هات‌اسپات خود دسترسی نامحدودی به اینترنت دارد.

این نیمکت به طور مداوم بر محیط اطراف خود نظارت می‌کند و چیزهایی مانند تغییر در سطح اشعه ماوراء بنفش، رطوبت یا فشار هوا را اندازه می‌گیرد و آنها را در نمایشگر خود نمایش می‌دهد. "کوبه اکو" در بین این سه نیمکت هوشمند، بزرگترین نمایشگر را دارد.

نیمکت بعدی "کوبه نانو" نام دارد که محصول میانی این شرکت است و می‌تواند چهار نفر را در خود جای دهد. این نیمکت دارای همان خدمات "کوبه اکو" است و فقط نمایشگر کوچکتری نسبت به آن دارد.

سرانجام نوبت به بزرگترین نیمکت هوشمند این شرکت موسوم به "کوبه پلاس"(Kuube Plus) می‌رسد که به منظور ملاقات‌ها و استفاده‌های گروهی یا خانوادگی طراحی شده است و می‌تواند تا هشت نفر را در خود جای دهد. این نیمکت دارای چهار درگاه شارژ از طریق یواس‌بی یا شارژ بی‌سیم است.

هر سه این نیمکت‌های هوشمند سازگار با محیط زیست دارای یک شاسی آلومینیومی هستند که قابل بازیافت است و همچنین از شیشه‌های ایمن و نشیمن‌های ساخته شده از خاکستر چوب طبیعی بهره می‌برد.

استارتاپ "کوبه" استارتاپی متمرکز بر اخلاق و پایداری است که ترکیبی از طراحی و فناوری را به کار می‌گیرد تا شهرها و پارک‌ها را برای همگان قابل دسترسی‌تر کند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا