کتاب تدریس در دوران کرونا منتشر شد

کد خبر : 113961 چهارشنبه 29 بهمن 1399 - 19:08:59

معاون پژوهشی کانون زبان ایران از انتشار کتاب «تدریس در دوران کرونا» که تجربه‌نگاری مدرسان از برگزاری کلاس‌های آنلاین است، خبر داد.

مرضیه امامی کتاب تدریس در دوران کرونا را منتخبی از آثار ارسالی مدرسان این کانون به جشنواره تجربه‌نگاری کلاس‌های آنلاین کانون خواند و گفت: دبیرخانۀ این جشنواره که طی فراخوانی در تابستان سال ۱۳۹۹ برگزار شد، منتخبان آثار ارسالی را در قالب کتابی حاوی تجربۀ مدرسان کانون زبان ایران در کلاس‌های آنلاین چاپ کرده است.

وی روش‌های تدریس آنلاین، مشکلات فراروی آنها، رویکردهای خلاقانه‌ای که مدرسان جهت بهینه‌سازی کلاس‌های خود از آن بهره بردند و تغییراتی که از نگاه آن‌ها در متدولوژی کانون زبان گنجانده شد را از بخش های این کتاب عنوان کرد.

وی با بیان این‌ که «صرف‌نظر از پاندمی کرونا، باید رویکرد جامع‌تری را نسبت به مقوله "آموزش آنلاین" اتخاذ کرد»، توضیح داد: آموزش آنلاین پدیده‌ای نوین و جهان‌شمول است که اکثر شیوه‌های عملکرد آموزشی را تحت تأثیر قرار داده و البته همه‌گیری کرونا - که اکثر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را متوقف کرده - به این موضوع دامن زده است.

معاون پژوهشی کانون زبان ایران یادآور شد: از سوی دیگر فرصت‌های بی‌نظیری که آموزش آنلاین، به دلیل بهره‌گیری از محتواهای چندرسانه‌ای ایجاد کرده، در کنار حذف ترددهای غیرضروری مخصوصا در کلان‌شهرها به استفاده بهینه و بیشتر از زمان آموزش و به تبع آن انتقال بهتر مفاهیم و آموزه‌ها منجر شده که در مقولۀ «آموزش زبان» نیز مفید و ارزشمند است.

امامی با بیان این‌که «ما به عنوان بزرگ ترین مؤسسه آموزش زبان در غرب آسیا، با تمام فراز و نشیب‌ها، در سال جاری آموزش آنلاین را به صورت جدی در دستور کار خود قرار داده‌ایم»، مستندسازی تجربیات را زیربنای رشد سرمایه‌ علمی هر سازمان یادگیرنده‌ خواند.

وی گفت: بر این اساس، کانون زبان ایران از مدرسان خود خواست تجربۀ‌ مواجهۀ خود با پدیدۀ تدریس بر بستر کلاس‌های آنلاین را به رشته‌ تحریر درآورند. همکاران کانون زبان ایران نظرات ارزشمند و تجربیات کاربردی خود را از ابتدای کلاس‌های آنلاین به اشتراک گذاشتند.

معاون کانون زبان ایران یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاه مرکزی کانون زبان ایران تهیه کنند.

امامی تصریح کرد: کانون زبان ایران مفتخر است با اقدام به موقع جهت تدارک زیرساخت‌ها و آموزش سریع کارکنان و مدرسان توانمند خود و همچنین آموزش زبان‌آموزان برای بهره‌برداری بهتر از کلاس‌ها و استفاده از روش‌های جذاب در برگزاری کلاس، چهار ترم سال جاری را به صورت آنلاین برگزار نمود و از این رهگذر شعار «آموزش تعطیلی‌بردار نیست» را به واقعیتی عینی بدل کرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]