برای نخستین بار؛

ارزش بیت‌کوین از ۲۲ هزار دلار گذشت

کد خبر : 110922 پنج شنبه 27 آذر 1399 - 10:13:29

ارزش هر واحد بیت‌کوین برای نخستین بار از زمان معرفی این ارز دیجیتال از ۲۰ هزار دلار عبور کرده و پس از ساعاتی به ۲۲۱۸۴ دلار رسید.

بیت‌کوین طی سال گذشته روند صعودی خیره کننده‌ای را در پیش گرفت به گونه‌ای که بر اساس داده‌های صرافی «کوین‌بیس» ارزش آن از دسامبر گذشته تا کنون ۲۳۰ درصد رشد داشته است. این رالی صعودی در نهایت منجر به این شد که قیمت آن ساعاتی قبل به ۲۲۱۸۴ دلار برسد. در عین حال برخی اقتصاددانان نظیر «گلن گودمن»، نویسنده کتاب پرفروش «معامله‌گر کریپتو» نسبت به تورمی بودن ارزش بیت‌کوین به معامله‌گرهای تازه وارد هشدار می‌دهند.

از نظر این متخصص که در «مدرسه اقتصاد لندن» مشغول به فعالیت است، هدف تعدادی از نهنگ‌های وال استریت یا همان سرمایه‌گذاران عمده بیت کوین از تبلیغ درباره پتانسیل‌های این ارز دیجیتال، تشویق دیگران به خرید بیت‌کوین است که در نهایت به افزایش بهای آن منجر می‌شود:

    «هرچند من نسبت به چشم‌انداز بلند مدت بیت‌کوین خوش‌بینم اما چهار سال پیش هم شرایط مشابهی را داشتیم که طی آن بیت کوین رکورد جدیدی را بر جای گذاشت اما طی دو هفته ارزش آن بیش از یک سوم سقوط کرد. هر چند تضمینی برای تکرار تاریخ نیست اما باید از آن درس گرفت.»

از طرف دیگر کارشناسان دیگری نظیر «سرگئی نازاروف»، از بنیانگذاران «چین‌لینک» دیدگاه‌های دیگری را مطرح می‌کنند. از نظر نازاروف عبور بیت کوین از مرز ۲۰ هزار دلار سه تئوری را درباره نقش بیت‌کوین به عنوان جایگزین سیستم مالی فعلی اثبات می‌کند.

نظریه اول تداوم افزایش تورم است که باعث شده شرکتی مثل پی‌پل به بیت‌کوین روی آورد؛ نظریه دوم گسترش استفاده سازمان‌ها از راه حل‌های مبتنی بر کریپتو است و در نهایت تئوری سوم که بر امنیت بالاتر اکوسیستم مالی غیرمتمرکز برای محصولات مالی تاکید دارد.

«الکس ماشینسکی»، مدیرعامل «سلسیوس نتورکس» هم بر این باور است که قیمت بیت‌کوین می‌تواند سال آینده به ۳۰ هزار هم دلار برسد اما پیش از آن چندین بار بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار نوسان خواهد کرد.

منبع:دیجیاتو

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]