محققان انگلیسی وعده داده اند:

پهنای باند گیگابایتی خانگی تا سال 2025

کد خبر : 110001 پنج شنبه 06 آذر 1399 - 13:31:12

محققان متعهد شده اند که آرزوی رساندن پهنای باند اینترنت خانگی به سرعت گیگابایت در انگلیس تا سال 2025 تحقق خواهد یافت و هدف این است که تا تاریخ تعیین شده حداقل 85 درصد پوشش دهی تکمیل شده باشد.

تحقق این آرزو برای بسیاری از فعالان صنعتی که رسیدن به این هدف را دست نیافتنی تلقی می کردند، دور از انتظار است. دولت انگلیس برای رسیدن به این هدف، بودجه ای 5 میلیارد پوندی برای طرح درنظر گرفته است البته نمودارها حکایت از آن دارد که هزینه های سال آینده این طرح به مراتب کم تر خواهد بود.

به گزارش سیناپرس،در حال حاضر، تنها 2/1 میلیارد پوند از 5 میلیارد پوند اختصاص یافته تا سال 2024 در دسترس است. شواهد استراتژی زیرساخت های ملی نشان می دهد که محققان با همه توان به دنبال رساندن این طرح به مرز 100 درصد تا سال های آتی هستند.

انتظار می رود که استفاده تجاری از شبکه های فیبری با قابلیت گیگابایت بدون دخالت دولت بتوانند تا پایان سال 2025 به بیش از 70 درصد تعهد داده شده برسد. بررسی ها نشان می دهد که اجرای این طرح گام بزرگی در راستای بهبود زندگی مردم انگلیس در شهرهای بزرگ و کوچک انگلیس به شمار می رود به طوری که سرعت اینترنت در برخی از این شهرها زیر 30 مگابایت در ثانیه سرعت دارد این در حالی است که دولت اعلام کرده است که رساندن سرعت بالای اینترنت به شهرهای دورافتاده بسیار گران تمام می شود.

به گزارش سیناپرس، برای کسانی که در مناطق روستایی و شبه روستا زندگی می کنند، دستیابی به همین حداقل ها هم اهمیت بالایی دارد. عده ای بر این باورند که هدف اصلی که قرار است تا سال 2025 این پهنای باند پیگابایتی تأمین شود، همواره یک آرزوی دست نیافتنی بود اما بخش صنعتی اذعان داشته که می تواند این حجم خواسته شده را تأمین کند که به نفع محیط زییست تمام می شود.

با وجود زی ساخت ها و اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، هنوز هم موانعی بر سر راه باقی مانده است. برای جدا کردن این محدودیت ها از هدف اصلی چهار ساله، برخی کارشناسان بر این باورند که شاید نتوان این کوه را به طور کامل جا به جا کرد. تأکید بیش از حد روی مقابله با موانع کاربردی و تنظیماتی است که گاهی بسیار دشوارتر از آن چیزی است که تصور می شد.

مترجم:پروانه غفاری

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]