هفدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت نیز مجازی شد

کد خبر : 109974 چهارشنبه 05 آذر 1399 - 11:21:39

هفدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت از ۱۷ تا ۱۹ آذر به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دکتر بهروز دری، رئیس هفدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت به تشریح جزییات هفدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پرداخت و افزود: کنفرانس بین المللی مدیریت، پیشینه ای غنی از تلاش های علمی و پژوهشی در سالیان متمادی کارنامه‌ای درخشان و اثرگذار در رشد و توسعۀ علوم مدیریت در کشور به جا گذاشته است. این کنفرانس عرصه‌های متنوعی از موضوعات مدیریتی، متناسب با دیسیپلین‌های دانشگاهی را به عنوان زمینه مطالعات و بررسی‌های علمی هدف‎گیری کرده و بستر و زمینه مناسبی را برای تضارب آراء اندیشمندان و اصحاب حرفه فراهم کرده است. پیشینه غنی برگزاری کنفرانس، جامعه علمی مدیریت کشور را از پایگاهی علمی و پژوهشی برای ارائه نظریات و رویکردهای اندیشمندانه جهت مواجهه با شرایط پیچیده جامعه برخوردار کرده است.

رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به ضرورت برگزاری کنفرانس بین المللی مدیریت اظهار کرد: مدیریت دارای فلسفه و تفکر دیرینه ای است. در عرصۀ وسیعی از حیات بشر، مدیران به چالش ها و خطرهای زیادی پاسخ داده اند. تفکر مدیریت از سازمان به عنوان ابزاری برای ایجاد جوامع پایدار استفاده کرده و اشکال جدیدی برای گسترش کسب و کار ارائه کرده است. تفکر مدیریت دارای تاریخچه‌ای غنی است که بسیاری از اندیشمندان علوم مختلف دربارۀ آن از آراء و نظریات مختلف برخوردارند. رشد و توسعه علوم گوناگون در تنگاتنگ تعاملات جهانی، علم مدیریت را در آستانۀ بلوغ و شکوفایی قرار داده است.

دری تاکید کرد: اندیشمندان و نظریه‌پردازان علوم مدیریت در تکاپوی راهکارهایی برای پاسخ نیازهای جامعه هستند. تلاش اندیشمندانه اصحاب و پیروان تفکر علمی مدیریت در کشور، نیازمند تعامل روزافزون برای کمک به ایجاد جامعه ای همراه با کاهش مشکلات و موانع پیشرفت با هدف‌گیری جامعه‌ای متعالی و ارزش مدار است. جامعه علمی مدیریت در کشور به‌عنوان یک سامانه علمی هدفمند و پاسخگو به نیازهای جامعه، بیش از پیش نیازمند انسجام و یکپارچگی برای کشف راهکارها و راه‌حل ها در مواجهه با مسائل و مشکلات پیش رو است.

رئیس هفدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت، با اشاره به برگزاری کنفرانس به  صورت مجازی تصریح کرد: درحالیکه شرایط موجود حاکم در جهان ناشی از پدیده ویروس کرونا (کووید ۱۹) محدودیت هایی جدی برای برگزاری تجمعات علمی ایجاد کرده است، با رعایت و ملاحظه پروتکل ها و مقررات ذیربط، کنفرانس با برخورداری از نگاه عمیق جامعه به کسب راهکارها برای عبور از موانع، فضایی مجازی برای انعکاس آراء و نظرات اندیشمندان علوم مدیریت در قالب ارائه مقاله، سخنرانی علمی، برگزاری پنل تخصصی و کارگاه فراهم کرده است.

دکتری دری، از برگزاری پنل های تخصصی با محوریت کرونا در  کنفرانس بین المللی مدیریت خبر داد و افزود: دبیرخانه کنفرانس تاکنون پذیرای بیش از ۴۰۰ مقاله علمی، دهها سخنرانی، پنل تخصصی با محوریت مسائل روز و به ویژه موضوعات مرتبط با کرونا و نیز کارگاههای دانش و مهارت افزایی در حوزه های مختلف مدیریتی است. دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی و انجمن علوم مدیریت ایران با برخورداری از مشارکت و حمایت معنوی دانشگاههای تراز اول کشور و برخی نهادها و بنیادهای تخصصی و حرفه ای که در تقویت و غنای علمی و پژوهشی کنفرانس نقش اساسی برعهده دارند، همراه با بیش از ۲۰۰  عضو هیات علمی داخل و خارج کشور کنفرانس را برگزار خواهد کرد.

 رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی با برشمردن محورهای کنفرانس اظهار کرد: مدیریت استراتژیک و آینده پژوهی، اندیشه ها و نظریه های نوین در تحولات مدیریتی، بازاریابی، ارتباطات و بین المللی شدن بنگاه های اقتصادی، توسعه شرکتهای دانش بنیان بر تحولات اقتصادی، توسعه پایدار، اخلاق حرفه ای و مسئولیت اجتماعی، حکمرانی و رهبری کارآمد و خط‌مشی‌گذاری با رویکرد تطبیقی، فناوری اطلاعات و هوشمندسازی مدیریت، مدیریت عملیات و جهش تولید، مالی، بیمه بانکداری، مدیریت دانش و تجربه، منابع انسانی، سرمایه فکری و رفتار سازمانی در سازمانهای پیشرو، مدل سازی و تصمیم گیری در شرایط ناپایدار و آشفته و کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار ایران محورهای این کنفرانس هستند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]