استفاده یوتیوب از هوش مصنوعی برای دسته بندی ویدیوها

کد خبر : 109972 چهارشنبه 05 آذر 1399 - 11:15:55

یوتیوب از هوش مصنوعی برای دسته بندی و بخش بندی محتوای ویدیوهای موجود در این سایت بهره گرفته تا از این طریق کاربران به سرعت بخش مورد نظر در هر ویدئو را بیابند.

یوتیوب قبلاً قابلیتی به نام چپترز را به کار گرفته بود تا گشت و گذار در بخش های مختلف هر ویدیو و رجوع به سرفصل های مباحث در هر فایل ویدیویی تسهیل شود. اما برای تسهیل بخش بندی و دسته بندی محتوای ویدیویی از هوش مصنوعی نیز کمک گرفته است.

بر همین اساس، یوتیوب در حال آزمایش قابلیت بخش بندی خودکار ویدئوها بر اساس محتوای آنها با استفاده از هوش مصنوعی است. یک الگوریتم جدید هوش مصنوعی ابتدا متن هر فایل ویدئویی را استخراج می کند و سپس با بررسی مطالب بیان شده در هر ویدئو برای دسته بندی محتوا اقدام می شود.

دسته بندی های انجام شده با علامت گذاری بر روی نوار پخش ویدیو برای کاربران قابل مشاهده است و از همین طریق کاربر می تواند از هر بخش یا فصل به بخش یا فصل دیگر منتقل شود. در صورت موفق بودن مرحله آزمایشی این قابلیت استفاده عمومی از آن در یوتیوب ممکن خواهد شد.

بدیهی است که این خدمات برای استفاده در ویدیوهای بلند ارائه می شود و در ویدیوهای کوتاه که کمتر از ۵ دقیقه زمان دارند، چندان کاربردی نخواهد داشت.

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]