کد خبر : 107046 شنبه 29 شهریور 1399 - 11:40:16
بازنگری-اولویت-های-سند-نقشه-جامع-علمی-کشور-آغاز-شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

بازنگری اولویت های سند نقشه جامع علمی کشور آغاز شد

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی از آغاز بازنگری اولویت های سند نقشه جامع علمی کشور خبرداد و گفت: از ۲۲۴ برنامه اقدامی سند نقشه جامع علمی کشور حدود ۱۳۰ برنامه اجرایی شده است.

سعید رضا عاملی در گفتگو با مهر درباره بازنگری نقشه جامع علمی کشور گفت: در حال حاضر بر روی اولویت های نقشه جامع علمی کشور کار می شود، چون اولویت های ما همان اولویت های قبلی نیست.

وی ادامه داد: سند نقشه جامع علمی کشور با توجه به تغییر اولویت‌ها مورد بازنگری قرار می گیرد و مسیری جدید برای آن در نظر گرفته می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بعد از بازنگری در اولویت های نقشه جامع علمی کشور، بازنگری اهداف و راهبردها و برنامه های اقدام آغاز می شود.

وی درباره اینکه آیا آماری از اجرایی شدن مصوبات نقشه جامع علمی کشور در دست است، گفت: از ۲۲۴ برنامه اقدامی سند نقشه جامع علمی کشور، حدود ۱۳۰ برنامه در راهبری مسیر علمی کشور اجرایی شده است.

وی افزود: نقشه جامع علمی کشور مجموعه ای است جامع و هماهنگ و پویا و آینده نگر، شامل مبانی، اهداف، سیاستها و راهبردها، ساختارها و الزامات تحول راهبردی علم و فناوری مبتنی بر ارزشهای اسلامی برای دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله کشور بوده و همچنین تلاش شده بر مبانی ارزشی و بومی کشور، تجربیات گذشته و نظریه ها و نمونه های علمی و تجارب عملی تکیه شود.

عاملی گفت: نقشه جامع علمی کشور در چارچوب رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره)، مقام معظم رهبری و قانون ساسی جمهوری اسلامی ایران است و با پیش بینی سازوکارهای لازم بروز رسانی، توانایی تبیین ساحت علمی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را دارد.

وی اظهار داشت: در این سند، مجموعه پژوهش ها و آراء صاحب نظران در قالب مجلدات متعدد با عنوان اسناد پشتیبان نقشه جامع علمی کشور تنظیم و برای بهره برداری به تدریج به  وسیله دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در دسترس عموم قرار می  گیرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط