کد خبر : 105398 جمعه 24 مرداد 1399 - 09:41:32
ماسک-تا-۸۰-درصد-می‌تواند-از-انتشار-ویروس-جلوگیری-کند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛

ماسک تا ۸۰ درصد می‌تواند از انتشار ویروس جلوگیری کند

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ماسک تا ۸۰ درصد می‌تواند از انتشار و همچنین نفوذ ویروس کرونا به مجاری تنفسی جلوگیری کند و تجمعات تاثیر و میزان بازدارندگی ماسک را به شدت کاهش ‌می‌دهد.

محمد بهبهانی، متخصص میکروب شناسی پزشکی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا به مردم توصیه کرد که تا حد امکان از حضور در تجمعات و مکان های شلوغ و پرتردد خودداری کنند تا از عوارض بیماری کرونا در امان باشند.

وی با اشاره به اینکه ماسک تا ۸۰ درصد می تواند از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کند، گفت: برخی از ماسک های موجود استاندارد نیستند و ویروس از آنها عبور می‌کند و اگر ماسک استانداردهای لازم را داشته باشد، تقریبا از انتشار بیماری جلوگیری می کند.

این میکروب شناس، مهمترین راه انتقال بیماری را دهان، بینی و چشم اعلام کرد و اظهار داشت: به نظر نمی رسد ویروس کرونا از طریق غذا و خوراک امکان انتقال به بدن را داشته و به عبارتی فرد را مبتلا کند.

شستن مرتب دست‌ها حدود ۵۰ درصد از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند

بهبهانی با اشاره به اینکه حتی در مورد عفونت های بیمارستانی هم از بهترین راه‌های مقابله، شستشوی مرتب دست ها می باشد توضیح داد: براساس آخرین گزارش محققان آمریکایی، شستن مرتب دست ها، بیش از ۵۰ درصد از ابتلا به عفونت ها از جمله ویروس کرونا جلوگیری می کند.

او یکی از موثرترین راه ها را برای ضدعفونی کردن شست و شو دانست و شستن دست ها را سنگر نخست مقابله با ابتلا به ویروس کرونا دانست.

به گفته این متخصص میکروب شناسی پزشکی، شستن مرتب دست ها موضوع خیلی مهمی به مراتب بهتر از محلول های ضدعفونی است که ممکن است برای پوست و محیط هم مضر باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]