کد خبر : 101915 دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 - 14:05:01
هواپیمای-فضایی-مرموز-آمریکا-دوباره-به-فضا-می-رود

با یک ماهواره آموزشی؛

هواپیمای فضایی مرموز آمریکا دوباره به فضا می رود

هواپیمای فضایی مرموز نیروی هوایی آمریکا برای ششمین بار به مدار زمین می رود. بار این هواپیما ۶ محموله از جمله یک ماهواره آموزشی است.

به گزارش انگجت، هواپیمای فضایی مرموز X-۳۷B قرار است دوباره به مدار زمین پرواز کند. این هواپیما به نیروی هوایی آمریکا تعلق دارد و سال گذشته با ۵ بار سفر به مدار زمین، رکوردی ثبت کرد.

طبق اطلاعات موجود، قرار استX-37B در ۱۶ می(۲۷ خرداد) از مقر کیپ کاناورال به مدار زمین برود و نیروی فضایی جدیدالتاسیس آمریکا بر این عملیات نظارت می کند.

X-37B از ۲۰۱۰ میلادی ماموریت های خود را آغاز کرد و تا به حال چند محموله آزمایشی مرموز را به فضا برده است. هرچند قبلا درباره محموله های این هواپیما هیچ اطلاعات دقیقی وجود نداشت اما نیروی فضایی آمریکا این بار در بیانیه ای اعلام کرد X-37B در ششمین ماموریت خود ماهواره ای کوچک به نام8 FalconSat- را به مدار زمین می برد.

این ماهواره توسط آکادمی نیروی هوایی آمریکا ساخته شده اند.

به گفته کارشناسان از آنجا که اهداف این ماموریت چندان حساس نیست، ارتش آمریکا اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر کرده است.

ماهواره 8FalconSat- یک پلتفرم آموزشی است که همراه ۵ محموله عملی به مدار زمین فرستاده می شود. همچنین در این پرواز دو آزمایش ناسا برای مطالعه تاثیرات اشعه ها بر دانه ها و موادی که در فضا رشد می کنند نیز به فضا فرستاده می شوند.

منبع: مهر

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]